Zanedbaný sex: Známky, podle kterých poznáte, že potřebujete sex

Žena

Ve správně fungujícím vztahu není nouze o dostatek něžností – a samozřejmě také sexu. Bohužel s postupem času se sexuální touha obou partnerů může měnit. Například vlivem hormonálních změn nebo zdravotních problémů může dojít k tomu, že sex už není tak častý, jak by si jeden z partnerů představovat. Jak poznat, že vám chybí sex?

Pokles touhy

Tento problém se obvykle týká žen, a to v období menopauzy, v těhotenství nebo krátce po narození potomků. Může jít ale také o problém u mužů. Avšak u některých žen může mnohem menší počet sexuálních aktů vést k tomu, že se snižuje míra jejich vzrušivosti. Čím méně sexu, tím menší chuť na sex. Na druhou stranu ale existují také ženy, které čím méně sexu mají, tím více po něm touží. Ať už je to jak chce, z výzkumů vyplývá, že ženy, které po sexu touží, mají vyšší šanci na dosažení orgasmu.

Láska

Foto: Pixabay

Deprese a špatná nálada

U některých lidí může sexuální abstinence vyvolat depresivní náladu nebo náhlé změny nálad. Sex je totiž důležitou součástí nejenom vztahu, ale také pohodového života. Sex je nejenom fyzická aktivita, při které se vylučují hormony štěstí (endorfiny) – podobně jako u cvičení. Dochází totiž k produkci dalších hormonů, jejichž mix považujeme za účinný koktejl přírodních antidepresiv. Z nejdůležitějších hormonů jmenujme dopamin a serotonin. Někdy může absence sexu vyvolat až stres – nebo naopak stres může vyvolat u mužů erektilní dysfunkci. A to vede k začarovanému kruhu, ze kterého nemusí být lehké se dostat.

Sexuální dysfunkce

Žena, která nemá pravidelní sexuální styk, nemasturbuje ani se jinak nevěnuje erotickým činnostem, může mít problémy se sexuálním životem začít. Může pociťovat bolestivost při sexu, která je obvykle způsobena vaginální suchostí. Čím delší období bez jakékoli erotiky, tím horší může být návrat do sexuálního života.

Zdroj: https://www.santeplusmag.com/4-signes-que-votre-corps-reclame-du-sexe/

Foto: Pixabay