Cviky na stehna

Základní cviky na vnitřní stehna

Pokud se snažíte být neustále v pohybu a podivujete se tomu, že vnitřní strana stehen se vám z hlediska svalů a zpevnění nijak nerýsuje, nejste v tom sami! Jedná se o část těla, která se posiluje velmi složitě a v mnohých případech se člověk dočká toho, že prostě a jednoduše stehna zevnitř posílená nebudou. I proto se vyplatí vsadit na cviky, jež jsou v tomto ohledu schopny pomoct a přinesou dokonale zpevněná stehna, na která bude radost pohledět. Podívejme se tedy na některé z těchto cviků poněkud podrobněji.

Stlačování na míči

Naším prvním tipem je takzvané stlačování na míči. Potřebovat k němu budete poněkud ufouknutý míč. Stačí i sednout na židli, narovnat záda a následně vložit míč mezi vaše kolena. Ta budete stlačovat směrem k sobě po dobu zhruba nějakých 4 vteřin. Následně uvolníte. Opakování by mělo přijít zhruba 20×.

Hluboké dřepy

Mezi známé cviky na vnitřní stranu stehen se řadí mimo jiné také hluboké dřepy. Není se čemu divit, že zejména tanečníci, kteří se do těchto poloh dostávají často, mají stehna skutečně vypracovaná. U hlubokých dřepů se stačí pouze postavit ke stolu nebo jiné opěře a pomalu se spouštět dolů. Stehna tímto dokonale zatížíte.

Kmity

Zajímavou volbou jsou mimo jiné také kmity. Stačí si u nich lehnout na podložku, nicméně tentokrát byste měli jít na bok. Povoleno je podepření o loket. Není ale problém zůstat klidně i celým tělem dole. Horní noha bude pokrčena přibližně do pravého úhlu a vy budete posilovat druhou dolní končetinu. Kmitat s ní budete ve směru nahoru a dolů, a to v rozmezí nějakých 20 cm. Propnutou nohu nesmíte během cvičebních cyklů položit na zem. Došlo by k jejímu uvolnění, což momentálně nepotřebujete. Není od věci provozovat tyto cviky za sebou. Vyhnete se tak jednostrannému přetížení svalů v oblasti vnitřních stehen.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *