Alergie na lepek

Základní příznaky alergie na lepek

Alergie na lepek je pro mnohé z nás velkým strašákem. Často se projevuje již v útlém věku u dětí. Rozhodně ale nejde o nijak neřešitelnou záležitost. Přesto je vhodné poznat alergii na lepek ihned, jelikož se tak můžete vyhnout zbytečně nepříjemným stavům spojeným s pozřením nějakého pokrmu, který lepek obsahuje. My se zaměříme na alergii na lepek z různých pohledů, nicméně důležité pro nás budou hlavně indikátory, podle nichž ji poznáme.

Dva typy alergie na lepek

Alergie na lepek je poměrně obšírným prvkem, který v sobě zastřešuje dvě základní variace. Tou první je skutečná alergie a druhou intolerance lepku, což je jakási mírnější podoba. Obě dvě podoby alergie jsou velmi nepříjemné a projevují se následujícími příznaky.

Problémy s trávením a únava

Mezi typické projevy s přijímáním lepku se řadí bezesporu trávicí problémy. Člověk je značně plynatý a jeho břicho připomíná balón. Často tento stav zácpy střídá naopak průjem. U zácpy je typické zejména to, že jí trpí zejména děti poté, co pozřou některou z potravin bohatou na lepek. Dále je třeba jmenovat abnormální únavu. Člověk je značně vyčerpaný, což souvisí i s jeho minimální schopností soustředit se delší dobu na činnost, kterou vykonává.

Ostatní projevy alergie na lepek

Alergie na lepek se může projevovat i mnohými dalšími způsoby. Typická je třeba folikulární keratóza, kdy se na kůži vyskytnou drsné hrbolky, které značně připomínají klasickou husí kůži, nicméně v poněkud markantnější podobě. Dále bychom mohli jmenovat některé další příznaky v následujících odrážkách.

–          časté bolesti hlavy a migrény

–          závratě spojení se ztrátou rovnováhy

–          mimokloubní revmatismus

–          chronická únava

–          časté záněty a bolesti kloubních lůžek na prstech

–          časté výkyvy nálad

–          depresivní stavy spojené s všudypřítomnou úzkostí

–          kožní vyrážky

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *