Zavodnění

Zadržuje vaše tělo vodu? Čím to může být?

Pokud se vaše tělo příliš zavodní, není to dobře pro tělo a organismus, přestože jsme až ze 70% tvořeni touto tekutinou. Pokud se vaše tělo zavodňuje a přitom zadržuje vodu, něco není v pořádku. CO za tím může stát? Nemoci, špatná životospráva a jiné faktory. Společně si je představíme.

Kdy poznáme, že je vody příliš?

Pokud se ráno probudíte a máte oteklé nohy nebo jiné části těla, nemusí jít ještě o nadměrném zavodňování. Víme, že stejný problém mohou mít ženy v těhotenství nebo lidé při náporu organismu. Problém nastává, je-li toto pravidelný jev a otoky neodeznívají. Můžete na sobě pozorovat buzení se kašlem, oteklé končetiny nebo dokonce víčka. V takovém případě jste nezdravě zavodnění a je důležité vyhledat lékaře. Může za to mnoho faktorů. Od nezdravé stravy přes nadměrnou konzumaci alkoholu až po hormonální důvody u žen před menstruací.

Co dělat se zavodněným tělem

Nejlepší bude upravit stravu. Nekonzumujte ve velké a zdravé míře alkohol, slané potraviny nebo cukry. Pokud však ani poté neustoupí otoky, je jasné, že doktor musí přijít na scénu. Nejčastěji posílají praktičtí lékaři na odběry krve popřípadě moči. Musí se totiž zanalyzovat funkčnost ledvin a jater. U starších lidí může být zavodňování také způsobeno užívanými léky nebo onemocněním.

Co mohu pro sebe udělat sám?

Existuje však mnoho věcí, které můžete udělat sami a předejít nebo vyřešit toto zavodňování organismu. Například omezte svou stravu, dle výše zmíněných zásad. Dále určitě dodávejte tělu draslík, který je dobrý bojovník proti zadržování vody. Tento prvek najdete v banánech nebo datlích. Někdy může za tento neduh i antikoncepce, a proto se dámám doporučuje při potížích změnit užívaný druh těchto pilulek. Nakonec můžete také do svého jídelníčku přidat zeleninu, která dokáže dostat organismus do rovnováhy a omezit vaše potíže.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *