Zvlhčovač vzduchu

Vyplatí se čistička vzduchu pro alergiky?

Možná ještě stále váháte, zda se vám vyplatí pořídit si vlastní přístroj a zda se svými účinky čistička vzduchu pro alergiky opravdu vyplatí. Odpověď zní jednoznačně ano. Čistička vzduchu není jen na čištění, ale jde zároveň o ionizátor vzduchu a zvlhčovač vzduchu. Bude se vám lépe dýchat, to je totiž základní funkce čističky vzduchu. Výrazně zlepší ovzduší v dané místnosti, jak v domácnosti, kanceláři, pracovně, tak i v ordinaci. Je použitelná ve všech uzavřených prostorech. Kvalitní čističky vzduchu jsou dnes vybaveny několikastupňovou filtrací a hravě si poradí se všemi nečistotami, které mohou být ve vzduchu a neměly by tam být.

Zvlhčovač vzduchu

Zdroj obrázku: zdravi-sport.cz

Na alergie i astma

Čističky vzduchu jsou nepostradatelné pro alergiky a astmatiky. Na jejich filtrech se zachytí i velmi malé částečky, což jsou právě alergeny. Můžete být alergičtí na pyl, prach, roztoče i domácí zvířata a čistička si s tím hravě poradí. Alergické reakce budou pomalu ustupovat právě díky tomu, že už nebudete vdechovat alergeny. Vy i vaše děti už nebudou tak často nemocné. Viry a bakterie se šíří velmi rychle zvláště v uzavřených prostorách. Čistička vzduchu zajistí jejich důmyslné odfiltrování a výrazně přispěje poklesu nemocnosti. Je ideální v domácnostech, školách, školkách, ordinacích i čekárnách u lékařů. Pokud máte v zimě, v době kdy se topí, doma suchý vzduch, čistička působí i jako zvlhčovač vzduchu. Nevysušené sliznice jsou méně náchylné k onemocnění.

Zvlhčovač vzduchu

Zdroj obrázku: zdravi-sport.cz

Zatočte s únavou

Čistička vzduchu pro alergiky dokáže být přínosem opravdu pro všechny. Budete méně unavení, protože kvalitní čističky vzduchu jsou vybaveny ionizátory. Produkují záporné a kladné ionty v poměru, kdy vzduch občerstvují i v uzavřených prostorách. Čistička vzduchu je ionizátor vzduchu a současně snižuje prašnost a nebudete muset tak často utírat prach a uklízet. Vaše domácnost může i pěkně vonět. Pokud chováte zvíře, kouříte nebo jen vaříte, vzduch v domácnosti není stále ideální. Právě čistička vzduchu hravě odstraní nepříjemný zápach ze zvířat, cigaretový kouř i pach z vaření. Bude se vám také mnohem lépe spát. Při čerstvém vzduchu se nám spí mnohem lépe. Pokud nelze větrat, otevřené okno umí čistička vzduchu velmi dobře nahradit.

Zdroj náhledového obrázku: zdravi-sport.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *