pastelkyP1060014 [800x600]

Využijte online inspirace pro učitelky MŠ

Kvalitní příprava je základem každé vyučovací hodiny. Přesně tento fakt si většina pedagogů sice uvědomuje, nicméně najít si času vypracovat vysoce kvalitní přípravy je bohužel velmi málo. I tak si ale většina učitelů své přípravy tvoří a snaží se je doma či přímo ve škole nějakým způsobem uspořádat. V následujícím textu se soustředíme právě na přípravu učitele na výukovou jednotku, její součástí, tvorbu a také na využití materiálů, jež jsou k dispozici online.

Postup při vzniku přípravy

Příprava na výukovou jednotku je ryze individuální, nicméně většinou se skládá ze stejných částí. V první řadě je zapotřebí rozvrhnout tematických celek do menších částí. V rámci každého tématu si musíte stanovit záměry, jež máte a také očekávané výstupy, tedy to, co by měly být děti schopny pojmout. Jedná se tedy o jejich získané zkušenosti, postoje, hodnotovou orientaci a také o motivaci. V důsledku působení zmiňovaných aspektů je zapotřebí také myslet na to, jakými konkrétními činnostmi dojdeme k naplnění očekávaných výstupů. Důležité je si také promyslet evaluaci, tedy ověření, zdali váš plán skutečně funguje. Nápady po MŠ jsou sice skvělé, nicméně je třeba počítat i se zaručenými výsledky.

Nápadů není nikdy dost

Každý člověk, který kdy učil, dá jistě za pravdu, že dobrých nápadů není nikdy dost. Mnozí učitelé využívají neustále stejné přípravy, nicméně individuální přístup k mnohým dětem a také pracovní schopnosti žáků se poměrně často mění. I proto je zapotřebí zapracovat na vlastním stylu výkladu a výukových činností, aby došlo k jejich větší motivaci.

Pomoc online

Kvalitní inspirace pro učitelky se nachází přímo na internetu. Webové stránky skolka-pripravy.webnode.cz nabízejí spousty zajímavých materiálů přímo v online podobě. Zakoupit si zde dokonce můžete i spousty aktivit pro děti, které se vám budou ve vaší praxi stoprocentně hodit.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *