Zánět močových cest
27/04/2015
Kategorie: Nemoci, Novinky

Jaké jeví zánět močového měchýře příznaky

Zánět močového měchýře patří mezi velmi nepříjemná onemocnění, která ale populaci postihují vcelku často. Je mnohem rozšířenější u žen než u mužů, a to především díky rozdílné anatomické stavbě močového měchýře. Ten ženský je na záněty bohužel mnohem více náchylnější. Drtivou většinu infekčních stavů vyvolává bakterie Escherichie Coli. U mnohých žen se projevuje i chronický zánět močového měchýře, který se logicky neustále opakuje. Nejčastější příčinou zánětu je nedostatečná intimní hygiena a také zanedbaná infekce v oblasti pochvy. Ta může vést i k masivnějším zánětlivým stavům.

Jaké má zánět močového měchýře příznaky

Pokud zánět močových cest poznáte ihned po jeho vypuknutí, máte mnohem větší šanci na brzké uzdravení. Určitě není od věci uvést si postupně hned několik základních symptomů, které na tento typ zánětu poukazují. Pro přehlednost je uvádíme v následujících bodech.

-          nepříjemné soustavnější pálení při močení

-          častější frekvence močení

-          někdy se může v moči objevit i krev

-          pocit plného měchýře i tehdy, když je ve skutečnosti prázdný

-          tlak, respektive bolest v podbřišku

Poznejte stádia zánětu

Zánět močového měchýře je třeba zachytit včas. Pokud se tak stane, není nebezpečný.  Akutní forma zánětu se projevuje bez jakýchkoli předchozích potíží. Jedná se o rychlou a v podstatě okamžitou reakci na infekci nacházející se v močových cestách. Při zahájení léčby ale stejně rychle bolesti odezní. U chronické formy se jedná o opakující se a stále se zhoršující stav, který může vést až k problémům s ledvinami.

Prevence jako základ

Stejně jako u ostatních onemocnění je velmi důležitá kvalitní prevence. Na prvním místě je třeba uvést dostatečné množství přijatých tekutin. Právě voda dokáže zárodky infekce. Během močení byste měli také měchýř dokonale vyprázdnit. Nejvhodnější je pozice, kdy se na toaletě dokonale opřeme o zeď či zakrývací prkénko. Zapomenout nelze ani na dostatečné teplé oblečení v chladnějších dnech.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *