Vyrobte si chladivý gel z aloe vera proti štípancům i na spáleniny

Pokud doma pěstujete nenáročnou sukulentní rostlinu s názvem aloe vera, jistě se vyplatí vědět o jejich schopnostech. V listech se ukrývá celá řada zajímavých látek, která vám může hodně pomoci hned s několika různými problémy.

Aloe vera jako univerzální pomocník

Dalo by se říci, že aloe vera je snad neslavnější a nejznámější sukulentní rostlinou. A není se čemu divit. Ve svých dužnatých listech totiž ukrývá celou řadu zajímavých látek. Výborně se tak hodí pro vnější ošetření pleti, ale i pro vnitřní konzumaci, kdy si můžete zakoupit nejrůznější drinky vyrobené právě z aloe vera. Z hlediska vnějšího využití se tato rostlina nejvíce uplatní hlavně během letních měsíců. Skvěle totiž pomůže se zmírněním bolestí a lepším hojení při spáleninách od slunce. Tišící efekt nabídne také při ošetření štípanců od komárů, ovádů a dalšího hmyzu, což je v létě také víceméně na denním pořádku.

Čistý gel přímo z listů

Nejlepších účinků dosáhnete ve chvíli, kdy použijete čistý gel z aloe vera. Pro ošetření spálené kůže je nejlepší ve své ryzí čisté podobě bez dalších přísad. Když chcete aloe využít pro hydrataci a výživu pleti, smíchejte trochu gelu a přidejte pár kapek jojobového oleje. Takto smíchaný a odebraný gel můžete uschovat v lednici. Mějte však na paměti, že v optimální kondici vydrží nejdéle do druhého dne. Pokud si chcete gel z daného listu šetřit, odřezávejte jeho části postupně a zbytek listu skladujte v lednici.

Foto: Pixabay

Zmražení části gelu pro akutní potřebu

Z listů aloe vera a odebraného gelu si můžete vytvořit i mražené kousky, které si necháte namrazit například v dávkovači na led. Později se může jednat o první pomoc například ve chvíli, kdy budete mít čerstvý štípanec, nebo si silněji popálíte pleť od sluníčka. Takto připravené kostky si můžete převést například i na chatu, ať si sebou nemusíte brát celou rostlinu aloe vera.

Zdroj:  https://www.kosmetikahrou.cz/blog/domaci-aloe-vera-gel/ a https://www.vitalia.cz/clanky/aloe-vera-pri-letnich-potizich-gel-pomuze-na-stipance-ci-spaleni-od-slunce/

Náhledové foto: Pixabay