Tenisové míče Štěpánek

Vybíráme tenisové míče: Jaké parametry je třeba brát v potaz?

Bílý sport, jak je tenis mnohdy nazýván, milují spousty lidí po celém světě. Kdo by neznal jména jako Djokovic, Murray, Berdych, Kvitová, Williamsová a další? Pokud patříte mezi aktivní hráče, určitě dáte za pravdu tvrzení, že hru ovlivňují nejen fyzické schopnosti soupeřů a jejich rakety. Velmi důležité jsou také tenisové míče, jež použijete. Právě proto se soustředíme na základní aspekty, které je třeba brát vážně při jejich nákupu. V závěru článku doporučíme i konkrétní značku spolehlivých vysoce kvalitních míčů.

Věk a úroveň hráče v hlavních rolích

V první řadě je zapotřebí brát ohled především na věk konkrétního hráče. Pro nejmenší, kteří s tenisem teprve začínají, se vyrábějí speciální pěnové míče. Dále se setkáme s míči určenými pro baby tenis, mini tenis a pro dospělé. Všechny se liší hlavně mírou nahuštění související s odskokem. Jinak existují tréninkové, turnajové a univerzální míče. Pro rekreační tenisty jsou optimální ty posledně jmenované.

Pozor na odskok

Jak již bylo řečeno, nesmírně důležitý je odskok, tedy výška, jíž je schopen míček dosáhnout poté, co se odrazí od povrchu kurtu. Obecně platí, že by se měl odrazit po volném spuštění z výšky 2,5 m zhruba do 1,4 metru. Vše se odvíjí samozřejmě od kvality kaučukové gumy, jež je základem většiny typů, a také od povrchu. Chcete-li mít jistotu kvalitního odskoku jak na antuce, tak i na trávě nebo tvrdém povrchu, volte míče s označením Extra Duty.

Náš tip na české míče pro veškeré typy tenistů

Sázkou na jistotu jsou tenisové míče vyráběné společností Štěpánek Sport. Jde o jedinou českou firmu zabývající se produkcí tohoto sortimentu. V její nabídce jsou míče určené pro všechny typy povrchů a jakékoli výkonnostní typy hráčů. Jejich devízou jsou především jakostní materiály typu anglické či thajské vlny a vysoce kvalitního kaučuku používané při výrobě jednotlivých modelů. Míče jsou samozřejmě schváleny ITF. Pro profesionály jsou určeny míče Štěpánek CZECH NUMBER 1a pro rekreační hráče Štěpánek CLASSIC.

Zdroj náhledového obrázku: stepaneksport.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *