Výběr židlí a sedacích souprav: Myslete na zdravé sezení

Zdravé sezení

Uvažujete o nákupu nové sedací soupravy anebo jídelního setu? Pak je zapotřebí myslet na spousty důležitých aspektů. V první řadě by samozřejmě mělo být designové hledisko. Jinými slovy, konkrétní posezení se prostě musí líbit. Když k vám přijde návštěva, měla by být právě jím doslova učarovaná. Současné sedací soupravy do obývacích pokojů dokážou takovéto překvapení v pozitivním slova smyslu bez problémů nabídnout. Zapomínat bychom ale neměli ani na další aspekty. Mezi ty určitě patří i ergonomie samotného sezení.

Rozměry jídelního setu

Velmi důležité je přizpůsobit rozměry jídelního setu výšce vaší postavy, případně výšce postav jednotlivých členů domácnosti. Pokud totiž momentálně jíte, měli byste mít ruce přirozeně na stole a nijak se nenatahovat ani nekrčit. Samotné stoličky mají v podstatě univerzální výšku. U stolů s ní lze ale manipulovat, respektive kupovat takové, které vám budou vyhovovat. Počítat můžete ještě s podsedáky a ostatními součástmi jídelního setu.

Zdravotní aspekty u sedací soupravy

I volba sedačky by se měla odvíjet od poskytnutí maximálního pohodlí pro osoby, jež na ní budou odpočívat. Důraz klaďte na bytelnost konstrukce. Jejím základem bývá obyčejně kombinace kovu a dřeva. Rozhodně je nutné přihlédnout i k potahové látce. Ta může být řešena prostřednictvím klasické kůže, nicméně moc dobře vypadají i imitace. Především látky příjemné na omak vám budou skvělými společníky.

Nač ještě přihlédnout?

Určitě se vyplatí dbát i na to, kolik lidí se na konkrétní model sedací soupravy vměstná. Raději volte prostornější sedačky, aby měl každý maximální pohodlí. Není od věci vyzkoušet i tvrdost posezení. Pokud se do sedačky doslova zaboříte, zcela jistě nebude příliš kvalitní. Opěradlo musí být natolik pevné, abyste se o něj mohli dokonale opřít.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.