Výběr dámské podprsenky: stručný průvodce klasickými i netypickými druhy podprsenek, mezi kterými si vyberete tu pravou

Podprsenky

V dnešním článku vám poradíme s výběrem dámské podprsenky pro každou příležitost. Společně projdeme různé typy tohoto kousku dámského šatníku, od klasiky až po extravagantní kousky, zabrousíme do historie a představíme si také úplné novinky

Výběr dámské podprsenky zvládnete s tímto průvodcem raz dva

Při nákupu prádla je důležité dbát nejen na kvalitu materiálu, ale vybírat také vhodný střih s ohledem na náš oděv. V dnešní době je na trhu tolik různých možností, že ať už si na sebe oblékneme cokoliv, je velmi snadné pod oděv vybrat vhodnou podprsenku.

Pojďme nyní projít krátkým průvodcem typologií podprsenek.

Zdroj obrázku: lingerie-outletcz.com

Push-up

Nejklasičtější model, který zná každá z nás. Věděly jste však, že její historie sahá až do roku 1935 kdy byl poprvé použit název Wonderbra? Překvapivé navíc je, že ji vymyslel muž. Od roku 1955 byla v Americe masově prodávána a u žen je oblíbená dodnes.

S push-up podprsenkou vykouzlíte přitažlivý plný výstřih i s menším poprsím.

Balkónová podprsenka neboli bardotka

Balkónové podprsenky jsou typické svým rovně střiženým tvarem košíčků, díky čemuž se hodí i k halenkám s širšími výstřihy. Tento typ díky svému střihu poslouží jako velmi dobrá opora zádům a prsa zároveň hezky vytvaruje. Často navíc disponuje také bočními kosticemi, díky kterým bude držet na svém místě i po odepnutí ramínek. To ji dělá vhodnou volbou k oděvům se odhalenými rameny.

Bralette

Tento typ podprsenek v poslední době vystupuje na výsluní. Hlavním důvodem je pohodlnost tohoto střihu. Podprsenky bývají často bez výztuží a kostic. Příjemně přilnou na tělo a některé typy střihů poslouží i jako módní doplněk, který je škoda skrývat pod oděvem. Je však důležité podotknout, že je tento typ vhodný spíše pro ženy s menším poprsím. Nevytváří totiž dostatečnou oporu.

Módní podprsenky bez kostic

Pro ženy s většími velikostmi prsou však existují také módní podprsenky bez kostic. Střihem mohou připomínat sportovní podprsenku, ale jsou zdobené krajkami a vyrobeny z jemných látek jako klasické podprsenky. Zároveň však zajišťují pohodlí srovnatelné se sportovními podprsenkami a potřebnou oporu zádům. Mínusem u nich může být fakt, že je hůře skryjete pod oblečení.

Sportovní podprsenky

Druh podprsenek, který není nutné nijak zvlášť představovat. Věděly jste však, že sportovní podprsenky jsou dále kategorizovány dle sportovní náročnosti? Existují čtyři stupně pro různou zátěž: low, medium, high a extreme. Low se hodí pro nenáročné sporty jako je golf nebo jóga. Medium je vhodná pro cyklistiku, turistiku apod. High je vhodná pro tenistky nebo hráčky různých míčových her a náročnější cvičení. Na závěr extreme se hodí pro běh, jízdu na koni nebo bojové sporty.

Samodržící podprsenky

Novinkou posledních let jsou samodržící podprsenky. Tento typ sestává pouze s košíčků, postrádá zapínání i ramínka. Nejčastěji fungují na principu lepivého povrchu, který přilne k prsům, zpevní je, skryje bradavky a zároveň zůstane neviditelná. Jde o ideální diskrétní doplněk k odhalujícím šatům nebo lehkým letním halenkám, kde jsou vykukující ramínka nežádoucí.

Speciality

Trh se stále vyvíjí a nároky na podprsenky mění, proto jsou dnes v obchodech k nalezení také různé zvláštní až kuriózní kousky.

Nálepky na bradavky

Jednou ze specialit jsou například nálepky na bradavky. Mají sloužit k jejich skrytí a částečně dokážou u menších velikostí prsa i tvarovat. Stejně jako samodržící podprsenky se hodí pod odhalující modely.

Zmenšující podprsenky

Zajímavostí jsou také zmenšující podprsenky, které poprsí mohou opticky zmenšit až o dvě velikosti. Fungují tak, že prsa přitisknou k hrudi a rozloží je do stran.

Nyní jsme prošli některé oblíbené i méně známé druhy dámských podprsenek a je na vás, kterou si vyberete.

Máte za to, že i na běžné nošení nejlepší je sportovní podprsenka, jsou vám milejší krajkové kousky nebo nedáte dopustit na “push-upku”? Sdělte nám vaše zkušenosti v komentářích!

Zdroj náhledového obrázku: lingerie-outletcz.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.