Vosk na oblast bikin: jak postupovat, aby účinky byly dlouhodobé a bezbolestné

Pubické ochlupení

Epilace je všeobecně nepříjemná. Tím spíše, když epilujete tak citlivé místo, jako je oblast vašich bikin. I když depilace může být pro mnohé lepší možností, i ona může způsobit podráždění. Navíc epilaci provádíme méně často, protože chloupky odstraňujeme i s kořínky. Podle odborníků a salonů krásy je epilace nutná jednou za tři týdny. Taktéž doporučují neepilovat v období těhotenství nebo menstruace, kdy je pokožka citlivější, než kdy jindy. Epilace je v tomto případě bolestivější.

Kdy se epilovat?

Ideální je epilace v odpoledních hodinách. I ráno je totiž vaše kůže mnohem citlivější. Pokud je pro vás epilace extrémně nepříjemná, můžete zvážit použití ibuprofenu nebo aspirinu asi hodinu před epilací. Díky tomu bude epilace nejen méně bolet, ale snížíte tím i riziko vzniku otoků. V současné době už můžete narazit na celou řadu znecitlivujících krémů vhodných právě pro oblast bikin.

láska

Foto: Pixabay

Peeling před epilací

Aby účinky vašeho epilačního vosku byly maximální, tak je vhodné dát si chvilku předtím teplou sprchu. Na oblast bikin použijte peeling, kterým odstraníte odumřelé kožní buňky. Ty by mohly totiž snížit efektivitu vašeho vosku. Místo chloupků by se na něj nalepily odumřelé kožní buňky. Navíc samotná epilace bude méně bolet. Díky peelingu můžete předejít vzniku zarostlých chloupků.

Naneste uklidňující olej

Po epilaci je vhodné nějakým způsobem uklidnit podrážděnou pokožku. Ať už cítíte po epilace nepohodlí nebo ne, tento krok se vyplácí aplikovat. Nejlepší volbou je tea tree oil (čajovníkový olej). Zaměřte se na to, aby se jednalo o stoprocentní olej. Pokud se i přesto vytvoří otoky nebo začervenalá pokožka, chlaďte ji stejným způsobem, jako popáleniny od slunce. Účinná je aplikace bílého jogurtu, žínka namočená ve studené vodě nebo v mléce.

Zdroj: https://www.thehealthy.com/beauty/face-body-care/bikini-wax-tips/

Foto: Pixabay