Voda v koleni

Voda v koleni: Jak na ni

Voda v koleni nepředstavuje nic zcela výjimečného, co by člověku mělo přinést obrovské zdravotní komplikace. Jedná se ale o poměrně nepříjemný a bolestivý projev nějakého dalšího problému, které s kolenem máte. I proto se vyplatí podívat se na to, jaké má voda v koleni příznaky, jaká je léčba tohoto stavu a co vlastně může vodu v koleni způsobit. Podívejme se tedy na všechny tyto aspekty komplexně.

Příčiny vody v koleni

Příčin vzniku vody v koleni může být hned několik. Rozhodně se ve zdravém kloubu voda neobjeví jen tak bezděčně! Nejčastější příčinou je pochopitelně nějaký nepříjemný úraz kolena. Vzniká při pádu anebo po operačních stavech. Mnohdy se také v samotném výpotku objevuje i krev. Příčinou vzniku vody v koleně může být ale také infekce, jež se dostane do kolenního kloubu. Zapomenout nemůžeme ani na artrózu, jež se také často stává příčinou vzniku vody. Pokud v rámci fyzické aktivity přetěžujete klouby v oblasti kolena, může se voda objevit také.

Příznaky a projevy vody v koleni

Hlavním příznakem vody v koleni je pochopitelně citelná bolest kolenního kloubu při jeho fungování. Při pohybu a fyzické námaze jej budete nepříjemně cítit. Dále je typická také maximální ztuhlost kloubu. Koleno zpravidla i oteče. Pokud bude výpotku více, otok kolena se stane maximálně nepřirozeným. Koleno zvětší svůj objem a bude vypadat ne zrovna hezky. Vše bude doprovázet snížená hybnost kolena.

Léčba a babské rady při léčbě

Mnohdy zahrnuje voda v koleni babské rady, které mohou pomoct. Výborné jsou hlavně Prieznitzovy obklady, které koleno skvěle ochladí. Jinak není špatné také uvařit brambory ve slupce, následně je oloupat, rozmačkat a smíchat se lžící sádla a také s droždím. Tato směs se přikládá na koleno a to se zabalí igelitem, aby nedocházelo k únikům tepla. Po 8 hodinách je třeba koleno omýt a pokračovat. Kúra by se měla aplikovat až do zmizení vody. Pokud vše nezabere, nechte si vodu vytáhnout u ortopéda.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *