Barevné kontaktní čočky

Vyplatí se barevné kontaktní čočky

Kontaktní čočky jsou dnes doslova módním hitem. Pokud prostě a jednoduše nemáte dostatečné množství finančních prostředků na operaci oka, kupte si právě je. Dnes lze sehnat kontaktní čočky levně a také v nejrůznějších barevných modifikacích. Právě na ně se budeme soustředit v následujících řádcích. Pokusíme se upozornit na barevné kontaktní čočky z hlediska druhů a také z pohledu samotného nošení a v neposlední řadě i na výběr roztoku pro kontaktní čočky a na další aspekty.

Typy barevných kontaktních čoček

Barevné kontaktní čočky je možné typově rozdělit do několika kategorií. Pro větší přehlednost uvádíme tyto kategorie v následujících odrážkách.

–          Crazy Glow čočky svítící pod UV světlem

–          Krycí čočky schopné dokonale překrýt vaši původní barvu očí

–          Tonovací čočky, jež dokážou přidat vašim očím barevný odstín

–          Crazy čočky s nejrůznějšími motivy a vzorkováním

Nezbytná hygiena při používání barevných čoček

Používání kontaktních čoček je všeobecně spojováno s maximální hygienou. U barevných typů ale tento fakt platí několikanásobně. Při nasazování a vyndávání kontaktních čoček je vždy zapotřebí mít dokonale umyté ruce. Čočky je zapotřebí pravidelně omývat v roztoku určeném právě pro daný typ. Pokud se objeví jakékoli nepříjemné pocity v souvislosti s jejich nošením, ihned kontaktujte vašeho očního lékaře.

Jak na výběr vhodného roztoku

Komfort nošení a životnost čoček jsou dva faktory závisející především na výběru kvalitního roztoku určeného na kontaktní čočky. Výbornou volbou je například roztok Gelone, který se vyznačuje lubrikací hyaluronátem sodným. Jedná se o látku přirozeně se vyskytující v těle, a to přímo v kloubní tekutině. Její vlastností je především maximální důraz na regeneraci buněk. Ostatně využívá se velmi často i v oblasti oční chirurgie a léčby nejrůznějších očních onemocnění.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *