Špindlerův Mlýn bude opět hostit volejbal na sněhu

Volejbal na sněhu

Lyžařský areál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně bude opět hostit volejbal na sněhu.

O víkendu 12.-13. března se ve “Špindlu” sejdou nejen profesionálové, ale také všichni příznivci tohoto sportu, který se bude hrát netradičně na sněhu. Všichni fanoušci, kteří této show přihlíželi již při loňském ročníku, znovu jistě ocení vysokou kvalitu skvělé podívané s názvem CEV Snow Volleyball Tour.

Na celé akci nebude samozřejmě chybět ani společnost Amway a značka Nutrilite, která je opět jedním ze sponzorů. Letošní tour se dočkala uznání od Evropské volejbalové konfederace (CEV), jež je hlavním sponzorem.

Kromě Krkonoš zažijí volejbal na sněhu také střediska Wagrain v Rakousku a Kronplatz v Itálii. Na letošní turnaj v České republice je přihlášen rekordní počet týmů – 32 mužských a 16 ženských dvojic.

Dobrodružství této sportovní disciplíny začalo v roce 2008 v horách u rakouského Wagrainu, kdy poprvé v dějinách zarazilo několik nadšenců v nadmořské výšce zhruba 1850 m do sněhu sloupky pro volejbalovou síť.

V roce 2012 byla poprvé uvedena v život “Snow Volleyball Tour Powered by Amway” v Rakousku a Německu, v roce 2013 a 2014 pak následovala expanze série akcí do Švýcarska, Itálie a ČR.

Cílem akce je mimojiné získat globální uznání a přiblížit tuto sportovní disciplínu na sněhu co největšímu počtu lidí.

Zdroj náhledového obrázku: snowvolleyball.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.