Zdravá lahev

Je zdravá lahev skutečně zdravá

Zdravá lahev je termínem, který v poslední době našel poměrně velké uplatnění u široké veřejnosti. Jedná se o lahev, která je schopna udržet tekutinu v čerstvém stavu a je vyrobena z ryze přírodních materiálů. Každý z nás si jistě vzpomene na nejrůznější lahve, v nichž se po opětovném použití vytvořila uvnitř plíseň, anebo prakticky neodstranitelný pach po nápoji. Zdravé láhve jsou schopny tomuto problému dokonale zamezit, a to díky nanotechnologii, která je při jejich výrobě využívána. Soustřeďme se tedy na tyto lahve a poukažme na jejich výhody.

Kouzlo nanočástic

Jak již bylo řečeno, celé kouzlo tkví především ve využití nanočástic, a to konkrétně většino nanočástic stříbra. Ty se postupně přidávají do granulátu, z něhož je zdravá lahev vyrobena. Dokážou zajistit dokonalou antibakteriální ochranu jak interiéru lahve, tak i jejího vnějšího pláště. Na dotek se jedná o poměrně příjemný materiál, který nijak neklouže a není ani mokrý. Polypropylen se zkrátka na výrobu těchto lahví dokonale hodí. K dispozici jsou zdravé lahve o objemech 0,5 a 0,7 litru.

Maximálně těsná a nerozbitná

Když jsme zdravou lahev vyzkoušeli, nestačili jsme se divit. U klasických minerálek většinou hrozí, že bude voda unikat uzávěrem ven. Zdravá lahev tomuto problému zamezí. Vynikající je i fakt, že je v podstatě nerozbitná. Zkoušeli jsme s ní několikrát mrštit silně o zem a zůstala v podstatě ve stejném stavu jako na počátku.

Dlouhodobě čerstvá šťáva

Velkou výhodou zdravé lahve je fakt, že šťáva uvnitř vydrží opravdu dlouho. Když jsme ji naplnili jablečným džusem a nechali jej vevnitř přibližně 20 dní, bez problémů se poté po otevření dal pít a jeho vlastnosti se nezměnily. Učinili jsme i test odstranění pachů. Do láhve jsme nalili silně čpící kávu a nechali ji tam 24 hodin. Po asi 4 umytích již byla láhev bez jakéhokoli zápachu a stop této tekutiny. Cenově se také při svých vlastnostech vyplatí. Skvělý je i design a k dispozici je například i zdravá lahev se jménem nebo zdravá lahev pro děti.

Zdroj náhledového obrázku: srovname.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *