WC – Kurkuma

Voda s medem a kurkumou: Prevence proti mnohým neduhům

Kurkuma je jedním z nejpopulárnějších a nejzdravějších koření na světě. Med je jedním z nejstarších a nejzdravějších sladidel a citrónová šťáva je zdravý nápoj, který stimuluje zdraví. Není pochyb o tom, že tyto ingredience jsou zdravé a jejich kombinace vytváří velmi silný nápoj, který podporuje naše tělo a zdraví.

Příprava nápoje a jeho použití

Vymačkejte šťávu z jednoho citronu a smíchejte ji s 200 ml vlažné vody. Poté zamíchejte jednu lžičku mleté kurkumy a jednu lžičku medu. Vše pořádně promíchejte. Pokud chcete, můžete přidat několik plátků citronu navíc. Každé ráno vypijte sklenici vlažné vody s kurkumou, medem a citronem. Zde je hned několik důvodů, proč to udělat.

Kurkuma

Kurkuma: Autor formulatehealth Commons.wikimedia.org https://www.formulatehealth.com/  

Prevence vzniku rakoviny

Tento nápoj může pomoci předcházet rakovině, protože kurkuma má protirakovinné vlastnosti a obsahuje kurkumin. Kurkumin zabíjí rakovinné buňky a zabraňuje jejich tvorbě. Tato metoda je účinná proti těmto druhům rakoviny: rakovina plic, tlustého střeva, žaludku, prsu a prostaty.

Usnadnění trávení

Kurkuma podporuje tvorbu žluči a pomáhá trávení. Pokud máte jakékoli zažívací potíže, jako je pálení žáhy, nadýmání, plynatost, voda z kurkumy tyto příznaky zmírní.

Zmírnění artritických bolestí

Pokud trpíte nepříjemnými bolestmi způsobené touto nemocí, může vám kurkuma pomoci. Je to účinný lék na zmírnění bolesti kloubů a artritidy, má protizánětlivé vlastnosti.

Prevence vzniku Parkinsonovy choroby

Výzkum ukazuje, že kurkumin může zabránit hromadění bílkovin v těle, které vede k Parkinsonově chorobě.

Snížení cholesterolu

Vysoký cholesterol může vést k vážným onemocněním, jako je mrtvice, srdeční infarkt a ateroskleróza. Kurkuma těmto chorobám předchází tím, že účinně snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Hubnutí

Kurkuma je silný prostředek v boji proti obezitě, spaluje tuky a zvyšuje metabolismus. Pokud chcete zhubnout, vypijte tento nápoj před každým jídlem.

Detoxikace jater

Dostatečná dávka kurkumy zlepšuje funkci jater několika způsoby: stimuluje produkci enzymů, které pomáhají odstraňovat škodlivé látky z krve, opravuje poškozené jaterní buňky a pomáhá bojovat proti žloutence a hepatitidě.

Kurkuma: Autor formulatehealth Commons.wikimedia.org https://www.formulatehealth.com/  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *