Víte, jak se projevuje autoimunitní onemocnění?

Imunita

Imunitní systém člověka je vymezen tak, aby chránil tělo před destruktivními látkami, jako jsou mikroskopické organismy, infekce, organismy, paraziti, přírodní jedy, rakovinné buňky atd. K narušení imunitního systému dochází, když imunita nedokáže rozpoznat mezi vlastními a nevlastními látkami, což vede k likvidaci zdravých tělních buněk. Přestože je přesná etiologie poruchy imunity nejasná, některé složky mohou zvýšit riziko vzniku této nemoci.

O co jde?

K onemocnění imunitního systému dochází, když náš imunitní systém chybně napadá své vlastní buňky. Zdravý imunitní systém chrání naše tělo před vlivy, jako jsou bakterie a infekce, tím, že identifikuje vnější látky a bojuje s nimi. Rozdíl mezi zdravou imunitou a imunitou, která je ovlivněna rezistentními nemocemi, spočívá v tom, že zdravý rezistentní systém rozpozná rozdíl mezi svými buňkami a vnějšími buňkami.

Při onemocnění imunitního systému vnímá imunita části těla, jako jsou klouby nebo kůže, jako vetřelce a začne vypouštět autoprotilátky, které napadají zdravé buňky. Některé nemoci napadají jeden orgán, jiné mohou ovlivnit celé tělo!

Neexistuje žádný stoprocentní lék

Léčba onemocnění imunitního systému se mění na základě diagnózy lékaře. Právě mluvení s ním by mělo být prvním krokem při zvládání problémů s imunitním systémem. Především běžnou formou léčby jsou protizánětlivé a imunosupresivní léky, jako jsou kortikosteroidy. Léky nejsou schopny vyléčit onemocnění imunitního systému, ale mohou kontrolovat úroveň imunitní reakce, zmírnit záněty nebo snížit bolestivost.

Je šokující, že velká část těchto léků má určité vedlejší účinky. Jejich dlouhodobé užívání může způsobit menší odolnost vůči chronickým onemocněním. Když bojujete s infekcí imunitního systému, je rozumné využít bylinky, které mohou nabídnout pomoc našemu tělu překonat problémy s ním spojené. Stejně jako roztoky, ani bylinky nemají kontrolu nad tím, aby nás zcela osvobodily od onemocnění imunitního systému. V každém případě však mohou v těle vytvořit podmínky, díky nimž bude život s tímto druhem infekce neustále o něco méně náročný.

Imunita 2
Foto: Pixabay

Existuje řada bylin, které lze využít při potížích imunitního systému. Jen záleží na tom, jakým druhem této poruchy je ovlivněno zdraví pacienta, protože každá nemoc má své speciální indikace. V každém případě by se měl člověk s nemocí imunitního systému poohlédnout po bylinách, které jsou vhodné pro léčbu bolesti kloubů, nedostatku spánku a únavy, žaludečních problémů, vyrážek, zarudnutí kůže a svědění.

Zdroje info: https://www.niaid.nih.gov/diseases-conditions/autoimmune-disease-research, https://www.niehs.nih.gov/health/topics/conditions/autoimmune/index.cfm

Náhledové foto: Pixabay