Víte, jak odhalit lháře a nenapálit se?

Podnikatelé

Nalijme si sklenku čistého vína. V dnešní době lžou všichni a každý, kdo tvrdí, že nelže, lže také. Potřebujete znát spolehlivý způsob, jak odhalit lháře při činu, aniž by vám stihl věšet bulíky na nos? Žádný problém, jeden pro vás máme. A byl skutečně několikrát vyzkoušen v praxi! Vychází z opravdu nenormální úvahy…

Největší tma je vždy pod svícnem…

Dnes se společně podíváme pod pokličku samotného lhaní. A podíváme se zejména na jednoznačné signály těch, pro které upřímnost neznamená vůbec nic. Taková je dnes doba, každý vám řekne jen to, co se mu hodí a tak, aby vypadal v co nejlepším světle. Stačí si pustit televizi a poslouchat poslance. Každopádně dnes jsme se dostali do bodu, kdy nad ctí, pokorou a rozumem vítězí naprostá lhostejnost, nezájem a sebezničení!

1. Oční kontakt předznamenává mnohé

I když by se mohlo zdát, že upovídaný jedinec by se při hovoru soustředil na špičky svých bot, opak je pravdou. Čím déle se vám jedinec dívá do očí, tím větší je pravděpodobnost, že si o vás vytvoří představu. A důvod je zřejmý! Lháři se důsledně snaží vypadat co nejpřirozeněji. Proto rozumně využívají všeho, co zdůrazňuje jejich důvěryhodnost, a soustředí se na oční kontakt.

2. Zdržování konverzace  

Podnikatelé
Foto: Pixabay

Když váš společník řekne třikrát v jedné větě „hm, ehm, oh“, nevěstí to nic dobrého. Vždyť to jsou znaky signalizující lež jako věž! Podrazák mezitím plánuje, jak na vás při jejich vyslovení vybalí všechny své argumenty. Jakmile říkáte pravdu, používáte ve svých projevech rozumná a důsledná slova. Něco jiného je, že vám v každém případě mohou z úst vyklouznout divoké zvuky, což je opravdu plánovaný tah, který vám rychle pomůže k dalšímu postupu.

3. Neverbální komunikace a gesta

Přehnané signály rukou, nakloněná záda, zkřížené nohy… Rozhodně i tělesný dialekt může demonstrovat cokoli. A v takovém případě budete nade vší pochybnost vědět, že jednáte s podvodníkem, který mění skutečnosti pro své tvrzení k dobru. Souvisí to se skutečností, že se lhář pokouší konstruovat lež. Ve většině případů potřebuje během diskuse obě ruce, které dodají rozvinutému a barvitému příběhu patřičný důraz, na což lháři nepochybně nedají dopustit! Přiznejte si, že tato spolehlivá příručka nepřijde nazmar…

Zdroje info: welcometothejungle.com, flowee.cz

Náhledové foto: Pixabay