Venušiny kuličky

Venušiny kuličky jsou velmi oblíbenou erotickou hračkou pro ženy. Pocházejí z Číny a jejich historie sahá až do 5. století našeho letopočtu. Venušiny kuličky ale nepřinášejí ženám jen potěšení, jejich pravidelné nošení také posiluje pánevní svalstvo.

Jak vypadají Venušiny kuličky?

Nejžádanějším tvarem jsou dvě vzájemně spojené duté koule nejrůznější velikosti, ve kterých je vložena menší kovová kulička. Vnější obal může být z plastu, silikonu nebo dokonce ze skla. Nedá se říct, který materiál je nejlepší, protože každé ženě vyhovuje něco jiného. Náročné zákaznice pak určitě ocení model se třemi vzájemně spojenými kuličkami.

Pro snadnou údržbu je nejlepší zakoupit pomůcku dokonale hladkou bez jakýchkoli hrbolků či spár. Ale ježaté nebo jinak hrbolaté kuličky zase mohou vaginální svaly dráždit lépe, jejich údržba je ovšem náročnější.

Jak fungují Venušiny kuličky?

Kuličky se navzájem dotýkají a srážejí, což vyvolává příjemné vibrace. Vibrace zároveň nutí vaginální svaly reagovat a stahovat se. Princip je velmi podobný tzv. Kegelovým cvikům a účinky jsou velmi podobné. Vaginální svalstvo se zpevní a zároveň získá větší pružnost. To rozhodně ocení při sexu oba milenci. Pružná vagína je navíc méně náchylná k poranění.

Ke správné funkci Venušiných kuliček je nutná nějaká činnost. Skvělá je procházka se psem nebo běh. Čím intenzivnější pohyb, tím lepší prožitek. Mnohé ženy tvrdí, že se jejich zážitky s Venušinými kuličkami lehce vyrovnají hrátkám s vibrátorem.

Jaké Venušiny kuličky vybrat?

Jestliže s Venušinými kuličkami začínáte, volte menší model z měkkého materiálu: skvělý je např. silikon. Vybírejte z hladkých modelů bez výstupků, později můžete přestoupit na vyšší level. Při zavádění použijte vhodný lubrikant nejlépe na silikonové bázi (u silikonových pomůcek pak lubrikační gel na vodní bázi).

Kromě obvyklé tvaru seženete i kuličky ve tvaru vajíčka nebo elipsy. A k mání jsou i modely na dálkové ovládání.

Jak Venušiny kuličky udržovat?

U hladkých modelů vám postačí mýdlová voda. Kuličky v ní omyjte, opláchněte čistou vodou a osušte. Kuličky opatřené výstupky a spárami čistěte raději chemicky za pomoci speciálního prostředku, který vám doporučí v sexshopu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *