Chřipka a těhotenství

Babské rady proti otěhotnění – víme, které z nich fungují

Nejrůznějších návodů a metod proti nechtěnému těhotenství je opravdu hodně. Pokud tedy nechcete nebo nemůžete brát antikocepci, leckdy vám nezbude, než se na ně spoléhat. Jak pestrý měly tedy naše babičky repertoár a co skutečně fungovalo?

Výpočet plodných a neplodných dní

U této metody se spolehlivost uvádí okolo 75 %. Zdá se to jako vysoké číslo, ovšem porovnáme-li to s klasickou antikoncepcí, jejíž efekt se pohybuje mezi 98-99 %, pak jde jen o takového chudšího bratránka. Prostý výpočet navíc nestačí, je třeba rovněž měřit bazální teplotu a sledovat množství a konzistenci poševního hlenu. Na obojí už dnes existují chytré aplikace, stejně však nejde o nic velmi vysoce spolehlivého.

Přerušovaná soulož

Tahle metoda není jen o tom vytáhnout včas.“ Málokdo ví, že ještě před samotnou ejakulací dochází i k výronu semenné tekutiny. Tyto „kapičky lásky“ ovšem již mohou obsahovat životaschopné spermie. A odtud je už k otěhotnění jenom krůček.

Omývání zevních genitálií

Také vám babička říkala, že si máte hned po styku zajít na záchod nebo použít horkou sprchu? Bohužel, ani jedno z toho by vám nepomohlo. Spermie se totiž téměř hned po styku dostávají dovnitř do pochvy a máte-li orgasmus, pak je tento proces ještě rychlejší. Omytí zevního genitálu vám tak rozhodně nijak nepomůže.

Výplachy proti otěhotní

Ocet, Coca-Cola, odvar z heřmánku – nefungují, a navíc si můžete poškodit i citlivou poševní mikroflóru nebo sliznic. Důvod je úplně stejný jako u předchozího bodu – spermie se již v této době v pochvě nenacházejí, mnoho z nich je už na cestě do dělohy. Výplachy jsou tedy zbytečné.

Horká voda a víno

Další možností je prý horká lázeň a sklenička červeného. Někomu to možná občas pomůže, ale opět není možné se na to spoléhat. Navíc jde spíš o pokus o brzký potrat než o skutečnou antikoncepci. Raději tedy na podobné experimenty rychle zapomeňte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *