zen2

Vědomá menstruace vás zcela dokáže zbavit potřeby tampónů a vložek

Někdy se o ní mluví také jako o volné, ale to není zcela přesné. Slovo volná evokuje spíše něco jako bez zábran a s červenými fleky všude okolo. Kdežto vědomá menstruace umožňuje tok krve ovládat tak, aby odtekl jen tehdy, když to žena chce a potřebuje.

V zásadě jde o vědomé ovládání svalů pochvy a čípku. Kritici v tomto bodě obvykle namítají, že jde o svalovinu hladkou, kterou ovládat nemůžeme. Důležitý je tu však tzv. svalový tonus. Ano, právě ten, který se snažíme posílit Kegelovými cviky nebo používáním Venušiných kuliček. Ten, který pomáhá zabránit inkontinenci a zvyšuje prožitek při sexu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak to vlastně funguje

Pokud se podíváme do libovolné učebnice biologie, zjistíme, že se během menstruace vlastně krev hromadí za čípkem a ven odchází teprve poté, když takříkajíc přeteče. Ženy, které mají s volnou nebo tedy spíše vědomou menstruací zkušenosti to popisují jako slabý pocit tlaku, který je donutí do půl hodiny navštívit WC. Pak stačí mírně zatlačit a většina krve se jednoduše odporoučí do toalety.

Není to tedy o tom, že by bylo nutné myslet na tento proces po celý den i v noci. Jisté stažení pánevního dna je nutné jen v případě, že je třeba po několika hodinách dojít na toaletu.

Co byste měli vědět

Ovládání vědomé menstruace je značně individuální. V prvních dnech je v případě žen s abnormálně silnou menstruací často nutná návštěva toalety i každou hodinu. Zásadně se to však neliší od běžného procesu (výjimku tvoří obvykle jen uživatelky velkých menstruačních kalíšků).

Mladým dívkám a ženám, které ještě nerodily, jde zpravidla praktikování vědomé menstruace o něco hůře a déle trvá, než se vše naučí. Důležité je posilování pánevního dna za pomoci Kegelových cviků. Pro nácvik je vhodné začít ve dnech, kdy je menstruace nejsilnější. Ta slabší se totiž ovládá podstatně hůře.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *