Psi

Věci, jež vycítí pes dříve než jeho páníčci

Soužití člověka a psa rozhodně není ničím novým. Jedná se o tradici, která sahá již do dávnověku. Nicméně role psa se od té doby změnila. Zatímco dříve byli psi využíváni na dvorech a zahradách jako hlídači, v současné době jsou to spíše mazlíčci. Mají k nám blíž. Možná právě díky tomu dokážou odhalit různé změny, které se dějí v našich tělech, ještě dříve, než tento stav odhalíme my sami. Mají totiž šestý smysl pro odhalení hormonálních změn. Co váš pes vycítí dříve než vy?

Těhotenství

U ženy, která je těhotná, dochází k mnohým hormonálním změnám. Těch si může všimnout pes, a to mnohem dříve, než sama žena přijme podezření, že by mohla být těhotná. Projevuje to například svým přehnaně ochranitelským chováním.

Pes

Foto: Pixabay

Porod

Porod je také hormonální bouří. Když se tělo těhotné ženy připravuje na porod, pes to může vycítit. Obvykle to projevuje tak, že se od své těhotné paničky odmítá vzdálit. Také může svou paničku chránit před možnými nebezpečími.

Strach

Když se lidé bojí, dochází v jejich těle k produkci adrenalinu a feromonů. Tyto látky lidé necítí – psi ale ano. A když pes ví, že se bojíte, snaží se vás uvolnit. Dělá to obvykle tak, že vás obsypává svými „psími polibky“ nebo se s vámi mazlí či si vynucuje hlazení.

Smutek

Máte pocit, že vám pes dokáže číst myšlenky? Velmi patrné je to ve chvílích, kdy se cítíte smutní. Pes k vám přijde a chová se, jako by vás chtěl utěšit. A to i přesto, že nemluvíte a nic neděláte. Pes udělá všechno proto, abyste se cítili lépe.

Změny počasí

Ne všechny změny odhalí pes prostřednictvím svého čichu. Má totiž také výborný sluch, který mu pomáhá vycítit bouři ještě dříve, než dorazí do místa vašeho pobytu. Pokud se vám zdá, že je váš pes roztěkaný či rozrušený, může to být projevem toho, že cítí, že se brzy změní počasí.

Příchod páníčka

Vzhledem ke svému dobrému čichu odhalí pes přítomnost svého páníčka, už když se blíží k domovu. Zvuk vašich kroků nebo dokonce motoru auta je pro něj velmi odlišný, od jiných aut či lidí. To je ten důvod, proč pes stojí u dveří vždycky, když se blížíte domů a nadšeně čeká, až konečně otevřete dveře.

Nemoci

Pes je dokonce lepším indikátorem, že se ve vašem těle děje něco zvláštního, než vy sami. Dokáže odhalit karcinom, který je ještě dostatečně malý. Běžně jsou cvičeni psi, kteří dokážou odhalit nízkou hladinu cukru v krvi svých páníčků a připravit je na to.

Smrt

Také před smrtí dochází ke změně hormonů, které pes umí vycítit. Je to logické – jestliže umí pes vycítit, že se blíží porod (nový život), měl by být schopen odhalit také smrt.

Zdroj: https://boza.mk/2021/8-neochekuvani-raboti-shto-vasheto-kuche-mozhe-da-gi-pochuvstvuva/

Foto: Pixabay

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *