škola covid

Uzavření druhého stupně ZŠ zřejmě přijde: Otázkou je kdy

Druhá vlna koronaviru je aktuálně v plném proudu a spekuluje se o ledasčem. Pravdě je taková, že poměrně hojně hlavně o uzavření škol. Zatím co vysoké už jsou především v Praze uzavřené, se středními to vypadá hodně nahnutě. Stejně tak by mělo dojít i k uzavření druhých stupňů základních škol. Alespoň si to myslí Michal Černý. Prezident Asociace ředitelů ZŠ řekl v rozhovoru pro Právo, že se jedná pouze o otázku času. Jestli má pravdu, ukážou nadcházející týdny.

Ředitelé jsou většinou realisté

Přesně takto k situaci totiž přistupují. Většina z nich hovoří o tom, že se nejedná o nic příjemného, ale situaci chápou a respektují. Přesto by si někteří raději představili nějakou tu pomoc shora z hlediska metodiky a podobně. Jsou ale i tací, kterým se to nelíbí a uzavření druhého stupně základních škol odmítají. Do jisté míry si jim nelze divit.

Jsou základní školy připraveny na distanční výuku?

Některé ano, jiné ne. Jednoznačnou odpověď bychom našli jen těžko. Najdou se základní školy, které dokážou řešit hodiny přes Skype, Facetime nebo jiný program. Učitelé si s tímto stylem výuky poradí, otázkou zůstává, jak na tom budou žáci. Výmluvy ohledně špatného připojení a podobně prostě přijdou, a to zřejmě ve velkém. Distanční výuka pouze formou posílání učiva a následného zkoušení online je kontraproduktivní. Na řadě by totiž byli zase rodiče, již mají většinou dost svých starostí. Alternovat učitele nemohou.

Vydržet v rouškách

Aktuální situace s rouškami je v mnohých místech stále ještě únosná. Ano, žáci je mají nasazené různě, jen ne správně, nicméně v případu školy s nulovým množstvím nakažených a několika dětmi v karanténě lze zřejmě situaci zvládat. Horší to bude, až se nakazí většina učitelů. Pak už skutečně nezbude než školu zavřít. Uvidíme také, jak to bude zítra vypadat po vyhlášení nouzového stavu. Jestli se to tedy podaří…

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *