podk2

Umíte nosit podkolenky? Mohou vám ochránit zdraví

I když už podkolenky nepatří k nejžhavějším trendům letošní zimy, stále ještě by ve vašem šatníku neměly chybět. Jak je zkombinovat tak, abyste v nich vypadala jako elegantní dáma a ne jako zastydlá školačka?

Nadkolenky, podkolenky a ponožky už dnes dávno nejsou omezené neutrálním tóny černé, šedé a bílé, jako ještě před několika lety. Doslova hýří barvami a dovolují ženám nosit šaty a sukně i v chladnějším počasí. Kromě tloušťky materiálu (jinými slovy, do jakých mrazů si hodláme podkolenky vzít) je třeba při nákupu zohlednit ještě několik dalších faktorů. Tím nejdůležitějším je jejich velikost.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kupujeme nadkolenky a podkolenky

Zlaté pravidlo pro nákup nadkolenek a podkolenek říká: „Pokud mají vyniknout, musí horní okraj sukně končit několik centimetrů nad nimi.“ Můžete si tedy klidně koupit nadkolenky až do poloviny lýtek, ale pamatujte si, že k nim budete potřebovat ještě ultrakrátkou sukénku a tady už může být kámen úrazu.

Dalším důležitým kritériem je materiál. Pokud vám je jen o efekt na teplé letní večery, vystačíte si s běžnými modely z převážně syntetických materiálů. Naopak pro maximálně hřejivý efekt musíte sáhnout po podkolenkách s vysokým podílem bavlny, vlny či kašmíru (tady samozřejmě počítejte s vyšší cenou).

Nyní ještě zbývá zamyslet se nad barvou. Evergreenem jsou umírněné vzory „tón v tónu“ kterými určitě nic nezkazíte. Ale určitě můžete být i odvážnější. Zvláště v zimní období velmi vyniknou pestré barvy a vzory, zvlášť pokud vlastníte bundu v odstínech béžové, šedé, černé nebo bílé. Naopak majitelkám pastelových kabátů udělají lepší službu neutrální ponožky a podkolenky, které se nebudou s ostatními kusy oblečení psychedelicky být. Ovšem pokud stále vlastníte kabát v hořčicově žluté, která byla tak trendy minulý rok, můžete si k němu klidně vzít třeba zelené, červené nebo i modré podkolenky. Koneckonců, móda je vlastně hrou barev, tvarů a materiálů, tak proč to někdy nevyzkoušet?

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *