U těchto domácích prací spálíte nejvíce kalorií

Chcete si udržet štíhlou linii? Dobrou zprávou je, že se nemusíte trápit hodiny v posilovně, protože pro úspěšné spalování tuků mohou stačit i některé domácí práce. Podívejte se, u jakých činností spálíte nejvíce kalorií a jsou tak ideální pro splnění povinností i hubnutí.

Intenzivní úklid s drhnutím

Důkladné čištění koberce, drhnutí kachliček v koupelně a podobný intenzivní úklid spotřebuje poměrně hodně energie. A to kolem 300 kalorií za hodinu. Odměnou vám navíc bude nablýskaná domácnost a hygienicky čisté prostředí s důkladně vydrhnutými povrchy. Pořádně se zapotíte také u důkladného čištění podlahy, kdy budete stěhovat nábytek.

Nejlepší je práce na zahradě

Pokud máte vlastní zahradu, je to dobrá zpráva pro vaši kondici. Při rytí nebo intenzivním pletí záhonů totiž můžete spalovat kolem 400 kalorií za hodinu, což je již srovnatelné s některými tréninky ve fitness centru. Nebojte se tak vzít pořádně za práci, ať máte krásnou zahradu a štíhlou postavu k tomu jako bonus. Jedna hodina práce na zahradě totiž může přinést více spálených kalorií než uběhnutí pěti kilometrů a ještě za vámi zůstane nějaký viditelný výsledek, který přináší další uspokojení a radost.

I běžný úklid a činnosti v domácnosti se počítají

Nemusíte se hned pouštět do drastického a fyzicky náročného úklidu, aby to mělo nějaký vliv. Počítají se totiž i běžné činnosti, jako jsou například vysávání, umývání nádobí, vaření či žehlení. U všech těchto činností spálíte zhruba kolem 150 kalorií na hodinu. A trochu více energie spálíte při mytí oken. I pokud máte chytrou domácnost, například SomfySomfy, tyhle běžné činnosti si dělejte sami.

Foto: Pixabay

Pozor na správné držení těla

Pokud se již rozhodneme brát domácí práce jako způsob cvičení, je důležité nezapomínat na správné držení těla. Snížíte tak riziko, že vás budou bolet záda a podobně. Vždy si tak jednou za čas zkontrolujte své držení těla a zkuste si opravit případné chyby. Uvidíte, že se vám to vrátí na příjemnějším pocitu.

Zdroj: https://primanapady.cz/clanek-293354-domaci-prace-jako-posilovna a https://www.ireceptar.cz/zdravi/hubnuti-domacimi-pracemi-30000521.html

Náhledové foto: Pixabay