Trápí vás zdravotní problémy a jejich léčba?

Snad nikdo na světě není 100% zdravý. Ale můžeme se tomuto ideálu alespoň přiblížit. Jak, říkáte si? Skrze práci se svým podvědomím.

Se svým podvědomím se dokážeme propojit během hypnózy. Hypnóza nepatří pouze do filmů a kouzelnických představení, i když ji odtud většinou známe. Ta opravdová hypnóza se využívá jako efektivní technika v psychoterapii.

Funguje na principu propojení s podvědomím. To je nezbytné, abychom aktivovali produktivní vzorce myšlení v hlubinných částech psychiky (softwaru mozku). Jedině tak může dojít k jejich nápravě a vylepšení (upgradu). Proč bychom měli svou mysl vylepšovat? Naše okolí a my sami si často vytváříme chybné vzorce myšlení, které nám brání prožívat spokojený a kvalitní život. Obvykle se v nás zakoření po tom, co jsme je slyšeli od lidí, které považujeme za autoritu – rodiče, učitelé, lékaři. A nezvykle často se bohužel týkají i našeho zdraví.

Zdroj obrázku: canva.com

Může se jednat o nežádoucí výroky typu:

  • „S vaším srdcem/kolenem už nikdy nebudete moct dělat to, co dřív.“
  • „Tato nemoc je nevyléčitelná“.
  • „Ty krevní testy pořád nevypadají dobře.“

Hypnóza je stav, ve kterém jsme otevřenější změnám. Uvolníme se, a proto dokážeme využít nové formy řešení našich potíží. Hypnoterapeut zavede klienta ke zdrojům, které existují v jeho podvědomí, a zároveň s nimi pracuje tak, že je posiluje a aktivuje. Pracuje tedy nevědomá část mysli. Prací hypnoterapeuta je vlastně odblokovat omezující a škodlivá přesvědčení, která brání člověku dosáhnout zdraví a úspěchu. Skrze intenzivní soustředění, ke kterému během tohoto procesu dochází, budete schopni pomoci sami sobě i ostatním – ať už v uzdravení se nebo dosažení jiných cílů.

Zdroj obrázku: canva.com

Hypnoterapie pro vás může být účinná, pokud:

  • máte problémy se spánkem
  • často vás bolí hlava, trpíte migrénami
  • vás trápí tinitus (šumění v uších)
  • máte alergie
  • nemůžete otěhotnět, i když lékaři nenašli příčinu
  • máte problémy v intimním životě

Samotná hypnoterapie neléčí, ale vytváří podmínky nezbytné pro uzdravení. Pokud klient trpí bolestmi či závažnými zdravotními problémy, měl by hypnoterapeut vyžadovat výsledky vyšetření a užívané léky, aby mohl klientovi bezpečně pomoci.

Zdroj náhledového obrázku: canva.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *