Toto nedělejte po jídle: můžete si přivodit problémy

Čištění zubů

Plavat hned po jídle? Zapíjet třešně mlékem? Běhání ihned po jídle (nebo během něj)? Naši rodiče nás varovali, že po jídle nemáme dělat určité věci, aby se nám neudělalo špatně. Ukázalo se, že řada z nich jsou pouhými mýty. Nicméně existují věci, které byste po jídle rozhodně dělat neměli, protože skutečně zvyšují riziko toho, že vám po nich bude špatně. Co byste tedy po jídle neměli dělat?

Čištění zubů po jídle

Už jako děti jsme se učili, že bychom si měli čistit zuby po každém jídle. Avšak pravdou je, že ne vždy to platí. Po kartáčku na zuby sáhněte pokaždé, když jíte pokrm plný sacharidů a cukrů. Díky tomu totiž zabráníte množení bakterií a snížení výskytu zubních kazů. Avšak pokud jste jedli něco, co má kyselé pH (víno nebo ovoce), nečistěte si zubu asi půl hodiny po jejich konzumaci. Mohlo by dojít k poškození skloviny. Pro dosažení neutrálního pH v ústech ale můžete použít žvýkačku nebo si vypláchnout ústa vodou.

Spánek

Foto: Pixabay

Spánek po jídle

Po jídle se občas cítíme unavení, takže bychom si nejraději dopřáli dvacet. Avšak podle vědců to není nejlepší nápad. Dříve se říkalo, že pro podporu trávení a spalování kalorií je lepší jít se projít ven, než si zdřímnout. Nyní je toto tvrzení ještě více podpořeno. Pokud si ihned po jídle lehnete, riskujete tím, že se natrávené jídlo a žaludeční kyseliny vrátí do jícnu. Díky tomu může dojít k pálení žáhy. Prospat se můžeme prý až tři hodiny po jídle.

Intenzívní fyzická aktivita

Pokud máte ve zvyku po jídle pracovat nebo cvičit, měli byste si dopřát jen lehčí svačinky. Díky tomu, že budete ihned po konzumaci vyvíjet velkou aktivitu, může dojít k podráždění žaludku. Odborníci doporučují, že asi tři hodiny po jídle bychom se měli namáhavým činnostem vyhýbat.

Zdroj: https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-nie-rob-tego-po-jedzeniu-moze-skonczyc-sie-rozstrojem-zoladk,nId,5907687

Foto: Pixabay