Jak se zbavit pocitu těžkých nohou a jaké jsou příčiny

Máte pocit těžkých nohou a nevíte, jaká může být příčina? Důvodů může být celá řada a tím, že přijdete na příčinu, nejlépe zvýšíte šance, že si s celým problémem efektivně poradíte. V krajním případě je však nejlepší navštívit lékaře. Pomoc proti těžkým a oteklým nohám je zpravidla dlouhodobá a vyžaduje každodenní přístup.

Jaké jsou příčiny těžkých a unavených novou

Pokud pozorujete plíživý a nepříjemný pocit těžkých a unavených nohou, je dobré snažit se odhalit příčinu. Často se jedná o ztrátu pružnosti žilní stěny nebo špatnou funkcí chlopní. To může podpořit náročná práce či nevhodný životní styl mnohdy v kombinaci s genetickou predispozicí. Problém se může objevit také v těhotenství nebo jako souvislost problémů spojených s nadváhou až obezitou.

Nezdravý životní styl vám nepomůže

Pokud máte problémy s pocitem těžkých a oteklých nohou, je nutné zaměřit se ideálně na celý životní styl. Rozhodně si totiž nepomůžete, ale naopak celou situaci zhoršíte ve chvíli, kdy budete kouřit nebo pravidelně pít alkohol. K tomu se navíc počítá i celková nezdravá životospráva v podobě nevhodně složené stravy a nedostatku pohybu. Pohlídejte si konkrétně příjem hořčíku a vitamínu C, ale i další minerály a vitamíny jsou potřebné.

Foto: Pixabay

Jak si ulevit od pocitu těžkých nohou

Jako pomoc při pocitu těžkých nohou poslouží především pravidelný pohyb například ve formě chůze. Skvělý je také běh, plavání nebo jízda na kole. Kromě toho je dobré zapracovat na celkovém zdravém životním stylu. Pro zlepšení cirkulace krve si dávejte nohy nahoru a spěte tak, že si nohy mírně vypodložíte například polštářem. Jako další pomoc mohou posloužit také sprchy, kdy budete střídat teplou a studenou vodu. Důležitá je také správná obuv a přestávky při dlouhém stání nebo sezení. Snažte se také nenosit příliš upnuté oblečení, které správnému proudění krve rozhodně nepomáhá.

Zdroj: https://www.lekarna.cz/clanek/tezke-a-unavene-nohy-jak-jim-ulevit/

Náhledové foto: Pixabay