Tohle všechno si nezapomeňte přidat do cestovní lékárničky

Plánujete vyrazit na cesty a chcete mít jistotu, že nic neponecháváte náhodě? V takovém případě je potřeba nezapomínat na správně vybavenou lékárničku. Podívejte se, co všechno by měla obsahovat a na jaké věci rozhodně nesmíte zapomenout.

 Nezbytně nutné množství léků

Od každého léku nebo přípravku vám bude stačit pouze menší množství podle toho, na jak dlouhou dobu jedete na dovolenou. Je tak zbytečné brát si celé krabičky. Mnohdy postačí jedno platíčko, které si však raději vždy důkladně označte, ať máte přehled o tom, o jaký lék se jedná. Léky, které můžete potřebovat například v letadle, si uložte do příručního zavazadla. Zbytek lékárničky může zůstat bez obav v odbaveném kufru.

Pohotovostní výbava při úrazech

V lékárničce by rozhodně nemělo chybět vybavení, které využijete ve chvíli, kdy se například zraníte. Jedná se o dezinfekční prostředek na rány a běžný obvazový materiál doplněný o náplasti. Kromě toho je dobré nezapomenout na nůžky, čisté ubrousky nebo pinzetu pro tahání klíšťat. Uvidíte, že jakmile podobná situace nastane, budete mít velkou radost, že jste se dostatečně připravili. Ušetříte si také zmatené pobíhání a hledání nejbližší lékárny.

Foto: Pixabay

Léky proti nečekaným příhodám

Kromě potřeb pro úrazy je dobré nezapomínat také na léky. Ty mohou pomoci při nečekaných komplikacích i ve chvílích, kdy zrovna na dovolené chytnete nějakou nemoc. Nezapomeňte tak několik kousků léků proti horečce a na bolest. Dále přidejte léky na alergii. Mnohdy jsou potřeba také léky na průjem, ke kterým přidejte také staré dobré živočišné uhlí. A pokud víte, že vám cestování nedělá zrovna dobře, přibalte také léky proti nevolnostem, které mohou v mnoha kritických situacích pomoci, ale hlavně poslouží jako efektivní prevence. Dále si můžete do lékárničky přidat teploměr, kapky do očí nebo kapky do nosu.

Zdroj: https://www.vimcojim.cz/magazin/clanky/o-zdravi/Co-by-vam-nemelo-chybet-v-cestovni-lekarnicce__s10012x20328.html a https://www.benu.cz/lekarnicka-na-cesty?gclid=Cj0KCQjwof6WBhD4ARIsAOi65aiiu5Lo3fGewTO5tGmes1_67k4ChTQAvxBoRw9WRCURDqW_dmT5xZkaArB2EALw_wcB

Náhledové foto: Pixabay