Tonik

Tipy na letní drinky s tonikem

Léto je již v plném proudu, a tak je více než účelné, poradit vám pár tipů na letní drinky, které vám budou chutnat a zároveň vás osvěží. Konkrétně se budeme zabývat letními drinky s tonikem. Také máte rádi jeho hořkou chuť v kombinaci s ostatními přísadami? Tak to je text právě pro vás!

Grapefruit beton

Beton je vcelku známá kombinace dvou přísad – BEcherovky a TONiku. Dnes si ji však ukážeme ve variantě s příchutí grapefruitu. Budete potřebovat 40 ml becherovky (lze použít i jiný hořký likér), 50 ml šťávy z grepu. Popřípadě lze použít kvalitní grepový džus. Dále stejné množství toniku. Na ozdobu pak zvolte ještě

Tonik Drink

plátek čerstvého grepu. Jak drink připravit? Vysokou sklenici naplňte ledem. Poté nalijte 40 ml. becherovky, zalijte 50 ml toniku a doplňte 50 ml grepové šťávy. Lehce promíchejte a ozdobte. Pak si už jen užijte výbornou chuť nápoje.

Esspresso tonik

Nyní se podíváme na trochu jiný nápoj. Jde totiž o kávu s tonikem. Nechcete-li v horku na slunci usrkávat horké esspresso, udělejte si jej s tonikem. Jak na to? nejprve si

Esspresso tonik

řekneme, co potřebujete. Jeden shot esspressa (pokud chcete více kávy, lze použít dva shoty), led a tonik. Klíčová je však příprava, díky které docílíte unikátního designu, kdy se káva s tonikem nespojí. Jak na to? Naplňte si sklenici ledem. Tu pak dolijte asi do půlky (či něco přes půl, podle toho, kolik máte kávy) tonikem. Trochu jej zamíchejte, ale ne moc, ať nevymizí bublinky. Poté nastává klíčová fáze. Shoty či shoty espressa, které je dobré připravit si do konvičky, nalijte pomalu přes lžičku do sklenice. Káva se vám tak nespojí s tonikem.

 

Tonic Sunrise

Posledním tonikovým drinkem bude Tonic Sunrise. Budete potřebovat led, 50 ml tequily, 60 ml čerstvé pomerančové šťávy, grenadinu, a 100 ml toniku.  Příprava je pak již jednoduchá. Na dno sklenice dáte led, přikápnete pár kapek grenadiny a zalijete 50 ml tequily. Dále nalijete pomerančovou šťávu a tonik. Ozdobte citronovou kůrou a vychutnávejte.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com
Zdroj fotografie esspresso tonik: Vlastní archiv Jana Mikulína
Zdroj fotografie Tonik Drink: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *