Testování v MŠ: Zoufalost v přímém přenosu

Covid test

Tak už je to tady, ve školkách se testuje a malé děti si musí projít špáráním se tyčinkou v nose. Jak jednoduché, jak srozumitelné, tutoriály vyskakovaly všude možně na internetu, informace jsou samozřejmě i ve školkách. Když nebude žádný pozitivní, všechno se zalije sluníčkem a děti si budou ve školce hrát a cítit se pohodově. Situace je trošku jiná, ostatně dnešní ráno už prozradilo mnohé.

2,5 cm nešimrá

Tutoriály jsou skutečně zábavné. Holka si na prvním stupni ZŠ provede test sama a řekne, že se to jenom šimralo. Zkoušeli jste někdo dávat malému dítěti v předškolním věku tyčinku do nosu 2,5 hluboko? Pokud ano ta, jako dnes já, můžete si být jistí, že příjemné mu to rozhodně nebude, ba naopak. Nosík šestiletého dítěte je opravu malý a dostat štěteček 2,5 cm hluboko s tím, že se 5x otočí, není nic jednoduchého. Otázkou také zůstává, kdo to přesně pohlídá, aby dítě mělo tyčinku takto hluboko v nosní dutině.

Dovnitř pouze rodič a dítě

Co se tedy stane, když má daný rodič ještě jedno malinkaté dítě a nikdo mu ho nemůže v danou chvíli pohlídat? Dovnitř by vůbec neměl. Necháte malé plačící dítě před školkou čekat několik minut na to, než se uskuteční testy jeho sourozence. Na hlavu postavené, opět.  

Personál je připravený, ale…

Taky zrovna dvakrát nevidí rád, když se děti u testování kroutí a nějak výrazně je to nebaví. Co se navíc stane, když vejde dovnitř pozitivní člověk. Sice bude mít respirátor, nicméně počítat lze s tím, že u většiny případů už nějakou tu dobu nošený. Pravděpodobnost zanesení nákazy přímo do mateřské školy je tak poměrně solidní. Nuž, uvidíme, co vlastně přinese onen zlomový čtvrtek, nicméně testování tohoto typu je přinejmenším na zvážení. Pánové nahoře to prostě opět domysleli tak jako všechno předtím.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.