škola covid

Testování učitelů jako další podivný nápad

Otevření škol se pomalu blíží a očekávají ho nejen pedagogové, ale hlavně rodiče. Je jasné, že už je ani v nejmenším nebaví opakování učiva základní školy a alternování učitelů. Pochopitelné a jedné. Žáci prvních a druhých tříd půjdou už příští týden, poté by podle PSA měly jít další ročníky. Mimo tuto informaci ale vypustilo ministerstvo i to, že se uvažuje o testování učitelů. Pozoruhodné…. přinejmenším.

Všichni, nebo nikdo

Epidemiologové hovoří o tom, že mnohem větší riziko hrozí právě od pedagogů. Oni mohou být nemocnými a děti nikoliv? Jasně, děti mívají z drtivé většiny hlavní průběh, ale nemoc mohou přenášet úplně stejně. Je to podobné, jako by se na fotbalu testovali jenom rozhodčí a nikoli hráči. ve finále by bylo všechno k ničemu. Pokud by testování mělo ve škole probíhat, rozhodně je třeba, aby jím prošli všichni. Mnohem reálnější je ovšem absence testů.

Děti Covid-19 nemají?

Kde je napsáno, že děti touto nemocí trpět nebudou? Nikde, půjde také o přenašeče. Pravda je ale taková, že brzdit otevírání škol už možné nebude. U druhých stupňů bude zapotřebí minimálně oné rotující výuky. Ne proto, aby učitelé vysvětlovali látku, ale z toho důvodu, aby si žáky pořádně a spravedlivě prozkoušeli z toho, co se naučili během distanční výuky. Jakékoli testování znalostí online je totiž u mnohých žáků zcela irelevantní.  

Zase jen myšlenka, které vejde v zapomnění

Dost dobře se nám nějak nechce chápat, proč vlastně byla myšlenka o testování učitelů vyslovena. Kdo ví, jak to totiž zase bude. Zase vznikl jen prostor ke zbytečným spekulacím. To už tady bylo i v minulosti, bohužel…

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *