Tajemství pevných a lesklých vlasů ukrývá rozmarýnový olej a výluh

Rozmarýn se v poslední době těší velké pozornosti díky bohatému obsahu prospěšných látek. Aktuální trendy doporučují použití rozmarýnového oleje nebo výluhu, který si snadno připravíte i v domácích podmínkách, především na vlasy, které by tak měly být lesklejší, pevnější a celkově posílené.

Tajemství ukryté v rozmarýnovém oleji

Rozmarýnový olej je bohatý na rozmarýn a jeho složky, jako je kyselina rozmarýnová a kyselina kafrová. Kromě toho obsahuje prospěšné mastné kyseliny a další složky, díky kterým mohou vlasy lépe růst a být celkově pevnější a vitálnější. Aby to však mohlo fungovat, musíte rozmarýn aplikovat pravidelně, a zároveň dodržet několik dalších pravidel správné péče o vlasy. Dokonce podle studií může kvalitní rozmarýnový olej při pravidelné aplikaci pomáhat proti vypadávání vlasů podobně jako k tomu určené syntetické látky. Rozhodně se tedy hodí nejenom pro preventivní aplikaci, ale i jako pomoc proti zvýšenému vypadávání vlasů.

Připravte si jednoduchý výluh z rozmarýnu

Pokud chcete vyzkoušet účinky rozmarýnu na vlastních vlasech, ale nevíte, kde sehnat kvalitní rozmarýnový olej, velmi dobře poslouží i běžný výluh. Ten získáte zalitím a máčením v teplé vodě, kdy se postupně uvolní prospěšné látky. Ideální bude použít několik snítek čerstvého rozmarýnu, ale pro základní použití si vystačíte i se sušenou verzí. A když si náhodou připravíte větší množství rozmarýnové vody, můžete si část zamrazit do mrazáku a vždy podle potřeby používat odpovídající množství, jaké se vám zrovna bude hodit.

Foto: Unsplash

Jak rozmarýnový olej používat?

Rozmarýnový olej či kvalitní výluh plný prospěšných látek používejte na vlasy ideálně před každým umytím. Menší množství aplikujte k vlasové pokožce a důkladně promasírujte. Olej rovnoměrně naneste i do zbývajících délek vlasů. Nechte působit zhruba 15 minut a následně opláchněte. Pokud si připravíte výluh, můžete ho používat před mytím, ale i v menší míře po umytí vlasů. Pro snadnější aplikaci si rozmarýnový výluh připravte do rozprašovače a jednoduše naneste na vlasy včetně vlasové pokožky.

Zdroj: https://www.elle.com/beauty/hair/a38603963/rosemary-oil-for-hair a https://www.healthline.com/health/rosemary-oil-for-hair#research

Náhledové foto: Unsplash