Svět zdraví – recenze

Dosáhnout ideální váhy a zlepšit si váš zdravotního stav, to slibuje více jak 100 odborníků ze Světa zdravína základě analýza genů, krve, pH organismu a v neposlední řadě také fyzických i psychických dispozic.Co je Svět zdraví, to byste měli zjistit z naší recenze. Na internetu můžete najít také Svět zdraví – diskuze, kde si přečtete, zda jsou klienti s nabízenými službami spokojeni.

Svět zdraví – historie vzniku

V roce 2010 vznikla síť poraden Svět zdraví pod vedením předního českého odborníka na výživu RNDr. Petra Fořta, Csc. ve spolupráci s majitelem Světa zdraví, panem Josefem Hůlou. Tito dva pánové odstartovali Komplexní nutriční typologie, metodu, na které je postaven koncept Svět zdraví. V ledu 2011byla otevřena první pilotní provozovna Světa zdraví. Ve stejném roce byla ustavena Lékařská rada Světa zdraví. Členové jsou jak přední čeští odborníci na výživu, tak i lékaři. V následujících letech se Síť poraden Svět zdraví rychle rozrostla. V roce 2013 byla založena Akademie Světa zdraví – systém školení nutričních specialistů. V témže roce provozovny Světa zdraví začínají nabízet genetické testování. V roce 2014 je nabídka služeb rozšířena o Mikroskopické vyšetření krve.

Svět zdraví – metoda

Vyšetřeni budete na certifikovaném přístroji, který určí váš metabolický věk a kolik máte vnitřního tuku. Z vyšetření se dále dozvíte obsah tuku, svaloviny a vody v těle. Následně vám poradce na základě měření určí, jaká je vaše ideální hmotnost. Při konzultaci se specialistou budou projednávány vaše stravovací chyby. Bude vám navržen konkrétní plán pro získání vhodné váhy a kondice. Poradce vám také vysvětlí Komplexní nutriční typologii s tím, že vám navrhne možnost vstoupit do programu. Díky genetickému vyšetření nebo vyšetření krve bude možné vypracovat váš individuální stravovací plán a upozornit vás na možná zdravotní rizika.

Co je komplexní nutriční typologie

Komplexní nutriční typologie je ucelený systém, na jehož základě vám bude stanoven nejvhodnější, individuální stravovací plán, abyste dosáhlijak ideální váhy, tak i kondice. Metody jsou popsány výše. Zapojíte-li se do Komplexního nutričního plánu, získáte nutriční profil osobnosti, osobní stravovací plán se seznamem vhodných i nevhodných potravin. Program pro trvalé zhubnutí a získání kondice vám vypracuje jeden z 95 profesionálně vyškolenýchspecialistů, které můžete navštívit v jedné z 57 poboček. Svět zdraví nabízí na svých internetových stránkách mimo jiné také zdravé recepty.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

38 komentářů

 1. Libor Odpovědět

  Pěkný shrnutí. Taky jsem na svém magazínu sepsal recenzi, podívejte se, jestli máte zájem. Doufám, že nevadí, když si tu udělám menší reklamu 😀

  1. Radana 40 Odpovědět

   Stále více jsem si uvědomovala, že bych měla se sebou začít něco dělat a hlavně změnit jídelníček. Moje stravovací návyky byly ale otřesné = snídala jsem výhradně salám a bílé pečivo, občas paštiku,.Obrátila jsem se na odbornou pomoc ke specialistce ze Světa zdraví. Viditelně jsem zhubla, až mě kamarádky a známí začali upozorňovat, že jsem pěkně zhubla.Samozřejmě, že hnacím motorem byly návštevy u výživové poradkyně, které se vždy radostí rozzářily oči nad výsledky měření

 2. Lenka Zimáková Odpovědět

  Chtěla jsem udělat něco se svou postavou a něco se svým zdravím. Díky šílené neustále chuti na čokoládu jsem neskutečně přibrala. Sama jsem se obrátila na jednu z poboček svet-zdravi.cz a chodím na konzultace k odborníkovi, který mi sestaví jídelníček, sdělí, kde je můj kámen úrazu, opravdu se mi snaží poradit.Hlavně nesnaží se u klienta jen nejprve snížit vodu v těle, aby klientům ukázali, jak co nejrychleji shodí kila. Mají spoustu poraden po ČR a spoustu konzultantů. Já mám konzultanta, který je velmi profesionální a je s ním legrace. Fandí mi.

 3. Danuše P Odpovědět

  já zhubla tak, že jsem na to nebyla sama. Pomáhala mi při hubnutí jedna z velmi milých poradkyń ze svet-zdravi.cz.Vždy byla velmi příjemná, profesionální a vždy mě do dalšího boje s odhodláním zhubnout tzv. nakopla. Sestavila mi jídelníček a plán hubnutí, hlavně jsme se zaměřili na postupné snižování procentuálního zastoupení tuku v těle

 4. Miša Odpovědět

  Moje tete chodila do světa zdraví a zhubla a byla moc spokojená. Já se u nich nechávám inspirovat v oblasti vaření a moc nám doma podle jejich receptů chutná.svet-zdravi.cz/recepty

 5. Eliška Odpovědět

  jo jo recepty na stránkách světa zdraví fakt můžu, ty pomazánky by mě nikdy nenapadly.Já slyšela na svět zdraví jen chválu.

  1. Sába Odpovědět

   jo jo já zkoušela to jejich smothie proti nachlazení a bylo moc dobré. Ale koukala jsem je tam spousta zajímavých receptů.

 6. Sára Odpovědět

  Moje kolegyně z práce k nim chodila (pobočka v Opavě) a shodila za 3 měsíce 8kg.. takže super.
  Máte někdo aktuální ceník?

 7. Nela Zázvorková Odpovědět

  Nikdy jsem nebyla nijak silná, ale s přibývajícím věkem jsem přece jen nějaké to kilo nabrala.S trochou strachu jsem přišla do kanceláře Světa zdraví, kde byla velmi příjemna výživová poradkyně. Ta mě zvážila, přeměřila a pečlivě se mnou rozebrala moje zjištěné, ne příliš dobré, hodnoty. Došly jsme k závěru, že bych měla opravdu zhubnout dosud nabraných 10-12 kg, upravit jídelníček a změnit svůj špatný životní styl.Naučila jsem se pravidelně a vhodně jíst, přidala jsem trochu pohybu a výsledek se dostavil. Během půlročního programu jsem zhubla 10 kg, upravily se mi některé hodnoty v těle, trochu jsem „omládla“ a už si kupuji oblečení, které se mi opravdu líbí. Jsem přesvědčená, že už nepřiberu, protože konečně prakticky vím, jak na to.

 8. Martina Straková Odpovědět

  Když se chce, všechno jde. Svět zdraví určitě doporučuji a velice jim tímto děkuji. Vše mi bylo důkladně vysvětleno. Rozhodla jsem se pro šestiměsíční program redukce váhy a úpravy jídelníčku.Po půl roce se cítím mnohem lépe, tkaničky si zavazuji už bez problémů.

 9. Miluše460 Odpovědět

  Musím přiznat, že nadváha už na mě byla značně vidět.. Při surfování na netu jsem narazila na reklamu Světa zdraví. Především mě přesvědčilo, že nabízeli individuální přístup, tedy přizpůsobení se vašemu časovému harmonogramu a doporučí potraviny, které jíst a které nejíst. To bylo zásadní. Většina diet mě odradila přesným jídelníčkem plným věcí, které jsem si nedovedla představit, že jím. A hlavně jsem vždy vydržela tak měsíc, maximálně dva a ze „zdravé stravy“ se mi dělalo špatně. To se ve Světě zdraví nestalo. Netvrdím, že je to cesta jednoduchá. Chce to silnou vůli opustit některé, i když nezdravé věci. Také netvrdím, že si občas nezahřeším, ale většinou si pak o to víc máknu v tělocvičně. Ubylo mi 11 cm v pase a 8 cm přes boky, nosím menší kalhoty a těším se, jak si příští zimu koupím menší bundu, protože ta letošní je mi už dost volná. Mám před sebou ještě dlouhou cestu, ale díky podpoře rodiny a paní specialistů ve Světě zdraví vím, že to zvládnu a dostanu se na svých vysněných 70 kg

 10. Alice Odpovědět

  Ahoj, jsem také příznivcem hubnutí se Světem zdraví. Nabraná kila – velké břicho i boky mi už začali vadit. A když už jsem se neoblékla ani do mých nejoblíbenějších kalhot, začala jsem váhu řešit. Rozhodla jsem pro půlroční program u Světa zdraví, který jsem již úspěšně absolvovala. Zhubla jsem a konečně zase mohu nosit to, co chci.

 11. Lenci Odpovědět

  Ráda se přidávám s velkou spokojeností se službami Světa zdraví. Mám problém s nadváhou a s tím spojenými dietami, kdy jsem zhubla a pak zase nabrala kila zpátky, pořád kolem dokola. Až tady se mě podařilo váhu upravit a hlavně si ji držet…

 12. Michaela Odpovědět

  Já jsem spokojená nad míru ! jak s poradkyní tak s přístupem i chutným jídelníčkem. navíc na jejich stránkách jsou chutné recepty takže o inspiraci není nouze 🙂

 13. Marie51 Odpovědět

  Nelituji, že jsem do Světa zdraví šla a začala tam chodit. Dozvěděla jsem se o chybách v dosavadním jídelníčku a o konkrétních krocích k jejich účinné nápravě. Specialistka mi navrhla na míru nejen jídelníček ale i komplexní výživový plán. Cosik se zhubnout už podařilo, moc sice ne, ale jsem teprv na začátku, budu bojovat!!!

 14. Renata Odpovědět

  Ahoj, po dlouhém váhání, kdy kila jen přibývala jsem se rozhodla obrátit na Svět zdraví. Musím říct, že i já se přidávám ke kladným hodnotitelům. Podařilo se mi s jejich pomocí ( jídelníček na míru, rady co a jak,…) zhubnout 18kg. Nyní jsem naprosto spokojená a šťastná. Zase se líbím sama sobě.

 15. Lenka Odpovědět

  Já také nelituji času a peněz, které jsem věnovala Světu zdraví. Na oplátku jsem zhubla 12kg. Pomohli mi upravit jídelníček, nalezli chyby, které dělám, motivovali mě a nic nebylo problémem. Také jsem nezhubla jen vodu, jak v jiných centrech, ale opravdu přebytečné tuky!

 16. Elen Odpovědět

  Já se sestrou hubneme ve Světě zdraví v Praze a mohu doporučit. Vstřícný, ochotný personál a výsledky jsou vidět! Už nyní po pár měsících jsme každá zhubla ( já 8kg a sestra 6kg ). Není to jen voda, kterou zhubnete, ale opravdu i tuk!

 17. Linda Odpovědět

  Manžel se Světem zdraví dokázal zhubnout 15kg a váhu si drží. Najednou je z něj spokojený chlap, který začal zase společensky žít. Chtělo to jen odvahu a kuráž je kontaktovat.

 18. Peťulka Lipno Odpovědět

  Ve Světě zdraví byli skvělí. Nejen, že mi dávali účinné profesionální rady a pravidelně jsem docházela na měření, ale byli i velmi fajn lidé, podpořili mou odvahu do toho jít a nevzdat to a byli v tom se mnou po celou dobu. I ta vylepšená psychika pomohla dokázat to, co bych sama nezvládla.

 19. Neli Hošťálkovice Odpovědět

  Bylo to super půl roku, kdy jsem docházela k poradkyni ze Světa zdraví. Pomohla mi ta jejich metoda na hubnutí a vždy jsem se k poradkyni těšila na další schůzku, jaž mě pochválí, jak mi to s hubnutím jde. Zjistila jsem do života, kde jsem dělala ve stravování ty největší chyby. Do Světa zdraví již nechodím, ale radami, co jsem tam získala se ídím v životě nadále a jsem na sebe pyšná, jak jsem ty špeky zvládla dát dolů.

 20. Lejdyna Odpovědět

  Na svět zdraví jsem slyšela názory kladné i záporné. Přesto jsem k nim zašla na úvodní konzultaci. Určitě s nimi budu pokračovat.

 21. Lenka Novako Odpovědět

  Sousedka chodila k výživové poradkyni do Světa zdraví a zhubla 30 kilo. Je to úplně jiný člověk, strašně ji závidím, jak ji to sluší. Já se proto do Světa zdraví potají přihlásila taky, překvapila mě velmi milá výživová poradkyně, maximálně se mi věnuje, ale popravdě, nevím, jestli to zvládnu, jdou ty kila dolů, ale co si budem povídat, jdou dolů pomalu, bojím se že sejdu z cesty 😀

 22. Gabča74 Odpovědět

  Já si na jejich služby nemohu stěžovat. Sice jsem to o Vánocích sama vzdala, ale velice toho lituji, protože půl roku, co jsem žila režim pod vedením výživové poradkyně ze Světa zdraví se mi podařilo svá kila pomalounku redukovat, aniž bych někdy za den pocítila pocit hladu díky nastavenému jídelníčku. Vánoce bych zakázala, sakra 😀

 23. Teruša Odpovědět

  Se světem zdraví mám zkušenosti, docházím třetí měsíc, zhubla jsem 7 kilogramů. Upravila jsem si životosprávu, cítím se moc dobře.

 24. nukuska Odpovědět

  Svět zdraví znám jenom z doslechu. Zajdu si k nim na diagnostiku organismu, ať vím jak na tom jsem.

 25. Darina Odpovědět

  Do světa zdraví mě vzala kamarádka, která s nimi úspěšně zhubla. Já začal diagnostiku organismu a na jejím základě si dohodla s výživovou poradkyní hubnoucí plán.

 26. Bobina Odpovědět

  Svět zdraví je hodně diskutovaný, znám dost lidí co s nimi hublo a zhublo. Objednala jsem se na základní diagnostiku organismu, taky bych ráda dala nějaké to kilo dole.

 27. Kessy Odpovědět

  Bobino, už máte nějaké výsledky? Zajímám se taky o Svět zdraví, prý jsou jejich výživový poradci opravdový profesionálové.

 28. Bobina Odpovědět

  Zatím jenom dvakilogramy, ale prý mám být trpělivá, výživová poradkyně, radí hubnout pomalu, ale trvale.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *