Suché ruce kvůli desinfekcím a častému mytí mýdlem? Zde je návod, jak se chránit

Mytí rukou

Ruce si myjete pravidelně vždy po návratu domů. A nádavkem toho je ještě desinfikujeme. Není divu, že kůže na našich rukou může být vysušená. Nezapomínejte proto na hydratační krémy na ruce. Používejte je stejně často jako desinfekce. Někteří z nás mohou mít příznaky horší, protože suchost rukou je dána také genetickou predispozicí nebo třeba nedostatečnou hydratací organismu. Také užívání některých léků či nehormonální nerovnováha mohou vést k nadměrnému vysoušení kůže. Jak s tím bojovat?

Čím mohou být suché ruce způsobeny?

V zimních měsících je pokožka obvykle sušší, proto je potřeba jí věnovat zvýšenou pozornost. Noste v mrazivém počasí teplé rukavice, které chrání ruce před vysoušením. Také v domácnostech a kancelářích je v zimě sušší vzduch. Pokožku může ale vysušovat také nesprávně zvolená kosmetika. V létě používejte prostředky obsahující ochranu před UV zářením.

Dezinfekce

Foto: Pixabay

Jak odstranit projevy suchých rukou?

Před vnějšími projevy, mezi které patří například nadužívání mýdla, desinfekce a dalších prostředků na mytí rukou, můžeme své ruce chránit jednoduše – rukavicemi. Díky tomu, že si nasadíte rukavice, nemusíte tak často používat desinfekci. Při čištění vaše ruce nepřichází do kontaktu s chemikáliemi, které by mohly způsobit jejich vysoušení. Někdy se ruce vysuší až natolik, že kůže začne praskat. V takovém případě je dobré použít antibakteriální mýdlo.

Jak zabránit vysoušením po použití mýdla či desinfekce?

Díky následujícím opatřením, můžete své ruce chránit před vysoušením:

  • Ruce si myjte ve vlažné, nikoli horké vodě. Ta totiž dále vysouší pokožku
  • Hydratační mýdlo může pomoci snížit vysoušení, nicméně nepůsobí tak, že by pokožku zvlhčovalo. Působí ale mnohem mírněji.
  • Další možností jsou již zmíněné hydratační krémy na ruce. Ty aplikujte několikrát denně, nejlépe na ještě vlhké ruce.
  • Na trhu jsou k dispozici také parafínové zábaly na ruce, které mohou pomoci i při nadměrně vysušené pokožce rukou.

Zdroj: https://rsute.ru/978390-kak-mozhno-zashhitit-kozhu-ruk-ot-suhosti-iz-za-chastogo-mytya-mylom-i-obrabotkoj-antiseptikom.html

Náhledové foto: Pixabay