Štíhlejší paže pomocí krátkého cvičení

Paže

Štíhlé paže s pevnou pokožkou jsou tím, po čem spousta žen touží. S tím, jak se blíží léto, tedy sezóna odhalených paží, je načase začít na sobě pracovat. Jen s pomocí několika cvičení, která lze bez problémů provádět doma, můžete zeštíhlit své paže. Výhodou je také to, že nebudete potřebovat žádné speciální vybavení. Ke krásnějším pažím si tedy můžete dopomoci zcela zdarma – jen s trochou úsilí.

Oblíbené cviky

Mezi oblíbené cviky, které vám mohou pomoci zeštíhlit a zpevnit paže, patří například klasické kliky. Začátečníci se mohou pustit nejprve do tzv. dámských kliků, které se provádí s pokrčenými koleny a jsou o něco jednodušší. Postupně byste měli být schopni přejít na klasické kliky. Účinným pomocníkem pro vypracování paží jsou také činky, které můžete nahradit PET lahvemi s vodou. Stačí roztahovat ruce do stran, zatímco je držíte. Posilujete nejen svaly paží, ale také ramena.

Strečink

Foto: Pixabay

Posilujte celé tělo

Existují cviky, při kterých neděláte nic, a přesto posilujete celou škálu svalů – bicepsy, tricepsy, zádové i břišní svalstvo. Všechny tyto svalové skupiny zvládnete procvičit díky cvičení, které známe pod názvem „prkno“. Lehněte si na břicho a zapřete se za pokrčené předloktí a špičky nohou. Nehýbejte se a snažte se v této pozici vydržet 30 až 60 sekund. Neprohýbejte se ani příliš nevystrkujte zadek nahoru – musíte být rovní, jako prkno. Tento cvik je navzdory tomu, že v podstatě nic neděláte, velice účinný. A náročný.

Přitahujte se

Máte na zahradě vhodně postavenou vodorovnou větev, za kterou se můžete chytit a přitahovat se k ní pouze za použití paží? Tak to je ideální místo pro cvičení k zeštíhlení paží. Pokud byste si toto cvičení oblíbili, můžete si pořídit speciální tyč, kterou umístíte mezi obložení dveří. Můžete tak cvičit kdykoli se vám zachce a v kterémkoli ročním období.

Zdroj info: https://rsute.ru/952480-uprazhneniya-kotorye-pomogut-sdelat-ruki-hudee.html

Foto: Pixabay