Stíhejte více za méně času: zde jsou tipy odborníků na produktivitu

Práce

Máte pocit, že toho za den stíháte málo, než by se dalo? Jsou vaši spolupracovníci při práci rychlejší a ještě u toho dokážou zkorigovat ratolesti nebo zařídit různé pochůzky? Pak by se vám mohl hodit některých z následujících tipů, které zlepšují produktivitu práce. S jejich pomocí můžete stihnout více práce za méně času.

Naplánujte si své úkoly

Seznam úkolů může být do určité míry stresující, někdy ale může pomoci. Zejména, když si jej sestavíte den dopředu. Tento seznam by měl obsahovat jen tři až čtyři hlavní úkoly. To vám umožní nenásilně nad nimi přemýšlet přes noc. Určitě už se vám stalo, že vás nějaký dobrý nápad dostihnul v polospánku. Díky tomu, že víte, co vás přes den čeká, jste měli možnost se na den lépe připravit.

Kancelář

Foto: Pixabay

Odstraňte nepořádek

Nepořádek na pracovním stole nebo v jeho blízkosti odvádí pozornost. Lidé, kteří se dokážou lépe soustředit, stihnout v daném časovém úseku více práce. Podle odborníků bychom se automaticky měli naučit stlát si postel. Ohledně pracovního stolu věnujte vždy nějaký čas jeho úklidu a uspořádání. Poznámky a různé dokumenty si třiďte přehledně a mějte k nim dobrý přístup, abyste do nich mohli něco přidat v případě potřeby.

Usnadněte si vše

Některé úkoly nelze zvládnout na jeden zátah, protože jsou náročné (časově nebo na soustředění). V takovém případě bychom si je mohli alespoň usnadnit, co nejvíce to jde. Nejnáročnější úkoly si nechávejte na svou „nejsilnější“ hodinu. Každý víme, kdy se nám nejlépe pracuje. U někoho to může být brzy ráno, u jiného zase pozdě večer. Neplýtvejte energií na podřadné úkoly. Soustřeďte se nejprve na dokončení toho hlavního.

Pozor na nerozhodnost

Umět se správně rozhodnout je velice důležité pro rychlou a efektivní práci. Právě v tomto vám do určité míry může pomoci seznam věcí, které máte v daný den splnit.

Zdroj:

https://dariusforoux.medium.com/4-habits-that-help-you-to-get-more-done-in-less-time-10e99eb537b7

https://thriveglobal.com/stories/10-productivity-tips-to-achieve-more-in-less-time/

Foto: Pixabay