Aviváž s chemickými látkami nechejte v obchodě! Vyrobte si vlastní přírodní a za pár kaček!

Aviváž

Textura různých aviváží může způsobit přecitlivělost, dermatitidu, ale také zhoršit funkčnost pračky a zejména sušičky. Určitá vlákna vám za jejich použití rozhodně nepoděkují. Udělejte si místo toho přírodní variaci za pár korun.

Aviváž 2
Foto: Pexels

Průmyslová aviváž je pouze směs chemikálií

Když vidíte reklamy na aviváže na prádlo, máte dojem, že snad do plastových nádob stáčejí růžovou navoněnou tekutinu. Skutečnost je však výjimečně odlišná. Aviváž je ve skutečnosti chemický koktejl a to, co vám nechutně nabízí, je vtíravá vůně, kterou musíte chtít mít na svých textiliích. Když používáte aviváž na prádlo, používání sušičky by mělo být zakázáno. Právě sem by se textilie s aviváží na prádlo neměly dávat. Usazuje se ve filtrech a snižuje účinnost sušení.

Koneckonců, samotná textura vám za použití přípravku na textil nepoděkuje. Její prodyšnost se výrazně sníží. Máte na sobě chemický štít, který nevětrá. Přecitlivělost nebo dermatitida na sebe nenechá dlouho čekat. To vše kvůli vůni, na kterou vás nalákal obchodní zástupce.

Můžete si účinně pomoct

Aviváž na prádlo by mohl být položkou, se kterou budou naše šaty vonět ještě několik hodin po vyprání. Je tedy vysoká pravděpodobnost, že i po delší době, kdy si šaty oblékneme, se vůně budou stále držet na oblečení. Ale jsme schopni toho výsledku dosáhnout zcela přírodním způsobem. V zásadě stačí, když do pracího přípravku přidáte několik kapek kvalitního základního oleje.

V opačném případě můžete chtít kuličky do sušičky, na které také dáte pár kapek vámi vybrané top vůně z přírodního oleje.

Recept na změkčovač vláken na zakázku

Ale v případě, že se přikláníte ke klasickému změkčovači textury, zde je vzorec, na zcela přírodní způsob, jak provonět textil. Budete potřebovat po přípravek:

  • 6 polévkových lžic sody
  • 2 polévkové lžíce jablečného octa
  • 250 ml horké vody
  • 1 l kamence
  • 30 kapek esenciálního oleje
  • 5 l nádobka

Ve vodě rozpusťte ocet, kamenec a sodu. Chvíli to bude pěnit, ale jakmile se směs usadí, přidejte esenciální olej podle svého nejlepšího výběru a vše smíchejte dohromady. Nalijte směs do plastové láhve a dávkujte ji podle potřeby.

Zdroje info: ireceptar.cz, aazrdavi.cz

Náhledové foto: Pixabay