Správné zásady při sprchování – a čeho se vyvarovat

Sprcha

Sprchování je úžasná věc, která nám pomáhá smýt nečistoty z těla nebo se osvěžit po náročném dni. Aniž bychom to věděli, často se dopouštíme některých chyb, které nemusí být pro naši pokožku vhodné. Příliš silný tlak vody, nevhodná teplota při sprchování a další zvyklosti mohou způsobit, že po sprchování je naše pokožka vysušená a náchylná k popraskání a dalšímu poškození. Kromě toho může způsobit zarudnutí pokožky nebo dokonce vyrážky.

Jak ušetřit peníze a šetřit tělo

Obecně se doporučuje používat spíše vlažnou vodu pro sprchování. Čím je voda teplejší, tím více vysušuje. Na horkou sprchu bychom tedy měli rovnou zapomenout. Taktéž příliš velký tlak vody (tedy, když vodu pouštíme „na plno“) může způsobit problémy pokožky. Tím, že budete používat mírnější proud tak ušetříte nejen pokožku svého těla, ale také peníze za platbu vody. Tyto dva problémy se týkají především našeho obličeje.

Sprcha

Foto: Pixabay

Peeling – ano, ale s mírou

Peeling má spoustu prospěšných účinků pro lidskou pokožku. Zbavuje ji odumřelých kožních buněk, v některých případech také vyživuje, pomáhá s prokrvením pokožky a vyhlazuje ji. Na druhou stranu, pokud budete peeling používat příliš často, může docházet k „odírání“ další vrstvy pokožky, čímž ji nakonec můžete ještě poškodit. Peeling proto neprovádějte častěji, než jednou za týden – a to jak ten obličejový, tak také tělový.

Mytí obličeje

Všichni odborníci o péči o pokožku se shodují na tom, že bychom neměli na obličej používat příliš horkou vodu. Pokud je pro vás těžké se tomuto zvyku při sprchování vyvarovat, namažte si obličej olejem těsně před vstupem do sprchy. Použít můžete kosmetiku na obličej na olejové bázi, olejíčky na dětskou péči nebo třeba jen olivový olej. Teprve po sprchování odstraňte olej z obličeje pomocí ručníku namočeného v teplé vodě. Olej pomáhá chránit pokožku před nadměrným vysycháním. Existují také lidé, kteří tvrdí, že obličej bychom si ve sprše mýt neměli. Na mytí obličeje je podle nich umývadlo.

Zdroj: https://www.chedonna.it/2018/06/27/cose-non-fare-sotto-doccia-lavarsi-faccia/

Foto: Pixabay