Sportovní podlaha do t╪locviƒny7

Sportovní podlahy a podlahy pro tělocvičny: Vyplatí se vsadit na specialisty

Rekonstrukce nebo stavba nové tělocvičny představuje poměrně složitý proces. Myslet je při něm totiž zapotřebí nejen na rozvody energií a vybavení, ale především na kvalitní podlahu. Dávno pryč jsou doby, kdy byly v tělocvičně běžně k vidění parkety. Povrch býval neskutečně tvrdý a pro mnohé sportovní aktivity naprosto nevyhovující. Dnes je alternativ spousta. Na co všechno se tedy při realizaci nové podlahy v tělocvičně soustředit?

Renovovat, nebo pokládat novou podlahu?

V první řadě je nezbytné se rozmyslet, jestli budete renovovat starou podlahu, či vsadíte na novou. Tu se vyplatí řešit v případě, že stávající stav podlahy už neodpovídá ani v nejmenším aktuálním standardům. V některých případech je možné nahradit pouze palubovku, jelikož podkladový rošt je ještě stále vyhovující. Podívat se stačí na prodej parket. V opačném případě je zapotřebí výměna roštu, případně jiné řešení podkladu a finální vrstvy.

Různé materiály, značky a povrchy

Volit je možné z mnoha různých povrchů. Tradičně se rozhoduje mezi dřevěným a umělým povrchem. Aktuálně je v tělocvičnách většina povrchů ze dřeva. Co se týká značek, poměrně známé jsou kupříkladu podlahy pro tělocvičny Junckers, výborné jsou také parkety na roštu Elastic či masivní parketa, jež se lepí na beton.

Sportovní podlaha do t╪locviƒny7

Zdroj obrázku: parketcentrum.cz

Co je důležité při realizaci sportovní podlahy?

V první řadě je třeba myslet na odpružení podkladu. Optimální je elastický rošt, díky němuž lze zmírnit pády a případně eliminovat zranění. Stejně tak umí zajistit i potřebný odskok míče. Zapomenout nelze na správnou rozteč vrstev a kvalitní pokládku záklopu. Důležité je v neposlední řadě také lakování.

Sportovní podlaha do t╪locviƒny7

Zdroj obrázku: parketcentrum.cz

Vsaďte na specialisty

Řešení podlahové plochy v tělocvičnách a halách se nevyplatí realizovat nějak svépomocí. Ideální je vsadit na specialisty. Naším tipem je společnost PARKETCENTRUM. Ta řeší fakticky všechny různé povrchy, nabízí poradenství a realizaci na míru. Do vyhledávače stačí napsat jen renovace parket Plzeň a určitě se vám zobrazí její stránky www.parketcentrum.cz.

Zdroj náhledového obrázku: parketcentrum.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *