Gynekologické operace

Společenská tabu ohledně gynekologických operací zažehnána

Téměř polovina dospělých žen středního a vyššího věku přiznává, že není schopná dosáhnout sexuální satisfakce, často právě kvůli problémům s intimními partiemi po porodu, nebo v souvislosti s přechodem. Krátkodobý pobyt v nemocnici jim často pomůže výrazně zkvalitnit běžný i sexuální život.

„Při sexuálním styku nedocházelo u mne ani u manžela k uspokojivému sexuálnímu prožitku, já jsem prakticky nic nepociťovala a manžel se mi svěřil, že jsem „dole“ hrozně volná,“ popisuje Martina, 39 letá pacientka pražského GynCentra.

Vedle estetické stránky bývají při rozhodnutí podstoupit plastickou operaci klíčové důvody zdravotní, především pak nespokojený sexuální život narušující běžný vztah s partnerem. Stárnutím tkání a především prodělanými porody dochází u žen k rozšíření poševního vchodu, poklesu poševních stěn, změně tvaru velkých stydkých pysků a především ztrátě elasticity. Rejuvenace ženského genitálu neboli omlazení vaginy je trojitá operace, při které doktoři nejprve zužují šířku poševní trubice do původní velikosti, dále zmenšují i samotný vchod do pochvy a posledním krokem plasticky upraví hráz tak, aby vše bylo esteticky dokonalé. Celá operace trvá přes hodinu a je prováděna pouze spodem.

„Příčinou problémů v sexuálním životě často bývá například nedostatečná pevnost tkání pánevního dna způsobená porodem nebo stárnutím. Tyto problémy přitom může vyřešit jednoduchý zákrok,“ vysvětluje primář Pícha z GynCentra.

Operace je vhodná pro ženy, které už neplánují další porod, tím by se mohla celá práce doktorů zničit. Nejčastějšími pacientkami jsou maminky trpící bolestmi během pohlavním styku nebo naopak ty, které při sexu nepociťují téměř nic a jsou špatně vzrušivé. Rejuvenace má pozitivní dopad z hlediska estetiky, hygieny a prožívání pohlavního styku. Cena se pohybuje mezi 20 000 – 60 000 Kč podle náročnosti zákroku.

„S obavami jsem očekávala, že budu mít bolesti dlouhou dobu, ale k mému překvapení jsem si o léky na bolest řekla jen první noc po operaci. Po týdnu až 10 dnech jsem ani nevěděla, že nějaký zákrok byl,“ vypráví Martina, jež podstoupila rejuvenaci na klinice GynCentrum, a dodává, „první milování muselo být opatrné, ale potom šlo všechno výborně.“

Další informace naleznete na www.gyncentrum.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *