Snížit hladinu cukru v krvi můžete také s pomocí bylinek

Rozmarýn

Bylinky byly po dlouhá léta jediným lékem, ke kterému měli lidé přístup. Proto bychom rozhodně neměli podceňovat jejich sílu. To, že umí také snížit hladinu cukru v krvi, se ví už dlouho. Pokud je budete užívat pravidelně, můžete dosáhnout správné hladiny cukru a ještě si vylepšit pokrmy. Jaké bylinky mají tu moc?

Rozmarýn

Tato středomořská bylinka vyniká svým nádherným aroma nad ostatní bylinky. Pěstovat jej není náročné, takže jej můžete mít k dispozici po celý rok i v čerstvé podobě. Rozmarýn pomáhá při snižování hmotnosti, ale také udržuje nízkou hladinu cukru v těle. To ale není rozhodně všechno. Pokud máte problém s cholesterolem, je pro vás rozmarýn tou pravou bylinkou. Důvodem je to, že snižuje množství špatného (LDL) a zvyšuje množství dobrého (HDL) cholesterolu.

Moruše bílá

Moruše obsahují spoustu flavonoidů, což jsou antioxidanty. Kromě toho snižuje špatný a zvyšuje dobrý cholesterol. Diabetici by si měli dopřávat bílou moruši, která obsahuje aktivní složky s hypoglykemickými vlastnostmi. To znamená, že inhibují aktivitu enzymů, které štěpí složité cukry na jednoduché cukry. Nestrávená část sacharidů se z těla vyloučí.

Pampeliška

Smetanka lékařská čili pampeliška je jedna z nejznámějších bylinek na světě. O jejích zdravotních účincích se ví už dlouho. Použít se dá v raných stádiích cukrovky a v případě cukrovky typu 2. Pro tyto pacienty se doporučuje pít pampeliškový nálev. Výhodou pampelišky je snížení glykemického indexu jednotlivých potravin. Má diuretické účinky, takže pomáhá s odvodňováním. Je vhodná také při hubnutí.

Pampeliška

Foto: Pixabay

Ženšen

Ženšen je považován za všelék, protože dokáže ovlivnit široké spektrum lidského zdraví. Posiluje imunitu a snižuje rychlost vstřebávání sacharidů v těle. Kromě toho stimuluje produkci inzulínu, který pomáhá krevnímu cukru vstoupit do buněk těla, aby mohl být přeměněn na energii.

Gurmar

V Indii se jedná o proslulou bylinku. Blokuje chuťové buňky, takže jazyk není schopen reagovat na sladká jídla. To vede ke snížení chuti na sladké. Kromě toho odstraňuje také přebytečný cukr z krevního řečiště.

Pískavice řecké seno

Semena této rostliny se mohou konzumovat ve formě infuze. Podle jedné studie dokážou snížit hladinu cukru v krvi až o 25 %. V semenech je obsaženo velké množství rozpustné vlákniny.

Šalvěj

Šalvěj si dopřejte ve formě čaje ideálně nalačno, abyste každý den pracovali na snížení cukru v krvi.

Aloe vera

Cukrovka patří mezi chronická onemocnění, která jsou způsobena zánětem. Aloe vera má protizánětlivé účinky, takže snižuje hladinu cukru v krvi. Ideální je konzumace šťávy nalačno.

Kopřiva

Má močopudné a detoxikační účinky, kromě toho snižuje hladinu cukru v krvi. Doporučuje se u všech typů cukrovky. Použít můžete čerstvé i sušené kopřivy.

Zdroje info:

https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-ziola-dla-cukrzykow-skutecznie-obnizaja-poziom-cukru,nId,6212107

https://www.healthshots.com/preventive-care/self-care/7-herbs-for-lowering-blood-sugar-levels/

Foto: Pixabay