Seznamování přes internet: můžete najít své štěstí na internetu?

Seznamování online

Jen málokterý člověk by si přál zůstat sám až do konce života. Většina z nás se chce usadit, najít si partnera – tedy osobu, se kterou budeme sdílet zážitky, ale i strasti, domácnost nebo dokonce starosti o děti. Pandemie a rozvoj internetových služeb s sebou přinesl celou spoustu zajímavých možností, jak se seznámit (a možná také jedinou možnost). Seznamování prostřednictvím online seznamek již není takové tabu, jako kdysi. Snad každý má ve svém okolí někoho, kdo se seznámil přes internet.

Seznamky zdarma

Seznamky můžeme rozdělit zejména na dvě skupiny: na seznamky, které jsou zdarma, a na seznamky, kdy je členství podmíněno platbou. Každá má své výhody a nevýhody. Neplacené seznamky mají obvykle vyšší počet uživatelů, což znamená potenciálně vyšší šanci seznámit se. Vytvořené profily uživatelů ale nikdo nekontroluje, a tak zde existuje větší riziko falešných profilů – a také nevhodných, neslušných nebo dokonce eroticky laděných zpráv.

Seznamování online

Foto: Pixabay

Placené seznamky

Placené seznamky obvykle manuálně kontrolují každý nově založený profil, takže jsou z tohoto hlediska spolehlivější. Obvykle musíte vyplnit svůj profil (snažte se být co nejkonkrétnější a nelžete, protože jedině tak můžete získat osobu, kterou skutečně chcete) a osobnostní test. Na základě toho vám placené seznamky nabízí ty vhodné osoby pro vás. Vy se pak sami můžete rozhodnout, zda je budete kontaktovat či nikoli.

Rizika placených seznamek

Placené seznamky ale nabízí jedno velké riziko: vyžadují měsíční platby, které si v některých případech dokonce strhávají sami. Pokud již nechcete být členem, můžete narazit na problém, že nevíte, jak členství zrušit. Tento problém obvykle nastává u seznamek, které mají zahraniční sídlo. Když nemůžete zrušit členství, které je navíc automaticky prodlužováno, pak jediným řešením je zakázat strhávání měsíčních plateb… Bohužel ani to není pravda. Když nebudete platit, ale stále budete členem, vznikají vám závazky, které může seznamka předat vymahačským společnostem. Proto si vždy zkontrolujte předem, jakým způsobem je prodlužováno členství a jak se dá zrušit.

Zdroj: https://www.elitedate.cz/odpovedi-na-nejcastejsi-otazky-o-seznamkach

Foto: Pixabay