Šestá nemoc u dětí

Šestá nemoc se řadí mezi tradiční onemocnění, která postihují především děti. Jedná se o chorobu, která sice není nijak výrazně vážná, nicméně dokáže rodiče hodně postrašit. Není se čemu divit, jelikož vysoké horečky mohou být příznakem i celé řady ostatních vážnějších onemocnění. Podívejme se tedy na všechny aspekty, které se šesté nemoci jakkoli dotýkají. Zcela jistě se budete moci spolehnout na to, že ji díky následujícím informacím včas odhalíte a zaženete tak vlastní strach.

Příznaky šesté nemoci

Velmi důležité je znát příznaky šesté nemoci. V počátku se onemocnění projevuje především zvýšenou teplotou. Ta se může pohybovat těsně nad hranicí 37 stupňů Celsia, v mnohých případech ale klidně může překročit i 40 stupňů. Vše se odvíjí od celkového průběhu nemoci a také od protilátek a imunity konkrétního dětského organismu. Lehce jsou nemocí zasaženy i horní cesty dýchací, takže se můžete setkat s hleny, které dítě má. Po několika dnech teploty kompletně ustoupí a na kůži se začnou vyskytovat růžové skvrny. Vyrážka ale velmi rychle, a to mnohdy i do pouhých 24 hodin ustoupí.

Srážejte teplotu

U šesté nemoci neexistuje specifická léčba. Antibiotika se prostě a jednoduše nepoužívají. Průběh nemoci je pokaždé stejný a vy můžete učinit pouze to, že dítěti budete srážet teplotu. K tomu vám bude sloužit Paralen v podobě čípků. U starších dětí, jež ale touto nemoci již většinou netrpí, stačí tablety. Pokud se teplota dostane až k 39 stupňům, stojí za to využít i možnosti zábalů.

Co ještě lze dělat při šesté nemoci

V každém případě si šestou nemoc u dítěte nechejte diagnostikovat přímo lékařem. Vaše odhady by mohly skončit zle nedobře. Na vyrážky nemusíte dávat ani pudr, jelikož nijak výrazně dítě nesvrbí. Jedná se o infekční onemocnění s inkubační dobu 14 dní. Proto je zapotřebí nestýkat se s ostatními dětmi, jež jsou potenciálně logicky také ohrožené.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.