44
09/07/2015
Kategorie: Tipy a triky

Turmalín jako skvělý ochránce vašeho zdraví

Každého z nás postihnou občas nebo v pravidelných intervalech bolesti zad či různých jiných oblastí těla. Bojovat proti nim za pomocí medikamentů je sice nejjednodušší, nicméně většinou pouze s krátkodobým efektem. Optimální je proto ryze přírodní cesta, která je nejzdravější a mnohdy i nejefektivnější. Naším tipem jsou výrobky, jejichž součástí je turmalín. Že nevíte, oč se vlastně jedná? Nevadí, vše se dozvíte v následujících řádcích.

bol-v-spine-bol-v-pozvonochnike

Co je turmalín

Samotný název turmalín má původ ve slově touramali, což v singhálštině znamená různorodý drahokam. První zmínky o něm pochází oblasti Srí Lanky a jedná se o přírodní minerál, v němž se zrcadlí všechny možné barevné odstíny. K jeho vzniku došlo při sopečných erupcích v průběhu několika desítek tisíc let. Vyznačuje se složitým chemickým složením. Konkrétně obsahuje následující látky.

-          oxid hlinitý a křemičitan dvojvápenatý

-          hliník

-          železo

-          oxid hořečnatý a železitý

-          oxid křemičitý

-          draslík

-          sodík

-          různé silikáty

V současnosti se řadí mezi 12 drahokamů světa. Postupem času se také přišlo na to, že dokáže blahodárně působit na lidské tělo a dokonale ho chránit. Pokud potřebujete zbavit se od bolesti v zádech nebo jiných nepříjemností, máte jedinečnou šanci.

Jak pomáhá turmalín

Již v roce 1 880 manželé Curiovi zjistili, že na povrchu turmalínu se vytváří elektrický náboj. Později došlo k jeho rozemletí, při němž dospěli vědci k poznatku, že dochází ke zvýšení toku energie. V současnosti je už všeobecně známé, že turmalín vytváří nízkofrekvenční magnetické pole a dokáže se velmi rychle ohřívat. Turmalínové výrobky dokážou lidský organismus ochránit před škodlivými elektromagnetickými vlnami, které jsou vyzařovány z mobilních telefonů, televizorů, počítačů a jiných běžně využívaných zařízení.

bol-v-spine-sleva

Turmalínové pásy a další výrobky

Turmalínových výrobků je poměrně hodně. Zvolit lze nejčastěji turmalínový bederní pás, anebo pásy určené na krk či jiné části lidského těla. Díky obsahu turmalínu se velmi rychle zahřívají a pomohou s různými nepříjemnými bolestmi. Zároveň vás budou chránit před zmiňovaným negativním zářením. Vybírat si klidně můžete i třeba ponožky s obsahem této látky nebo masky na oči a další produkty.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *