Senzorické systémy a dieta: Nechte se při hubnutí řídit vědou

Dieta

Technologie už dnes zasahují do běžných součástí našeho života. A tak není divu, že se můžeme setkat s celou spoustou aplikací, které nám mohou poradit při hubnutí nebo cvičení. Obsahují doporučené jídelníčky, sady cvičení, vypočítají, kolik kalorií jsme spotřebovali a kolik spálili. Jsou ale založeny na všeobecném průměru, tedy na tom, jak lidské tělo obvykle reaguje na takováto opatření. Nejsou bohužel individuální. Technologie v rámci hubnutí se ale dostává i za tyto hranice.

Personalizovaný nutriční program

Podle odborníků na výživu se technologie totiž stanou velmi přesné konkrétnímu typu člověka. A to díky senzorických pásů, které budou shromažďovat důležité informace. V konečném důsledku nám tak budou moci poradit, které mikro a makro prvky bychom do své stravy měli zařadit, ale také to, v kolik hodin bychom měli jíst. Za účelem zjištění co nejpřesnějších informací bude zapotřebí svědomitě vyplnit osobní údaje. V nich by mělo být zahrnuto, jaké nemoci jsme prodělali (nebo jakými trpíme), genetické informace, potravinové preference atd.

HubnutíFoto: Pixabay

Každé jídlo na míru

Podle některých taková změna ve stravování může znamenat dokonce i změnu v restauračních službách. Namísto toho, aby byly nabízeny pokrmy pro všechny, můžete do restaurace zaslat své biometrické informace. V nich bude obsaženo vše potřebné. Kuchař restaurace vám tak bude moci připravit jídlo přesně podle toho, co vaše tělo potřebuje. Je to ještě hudba budoucnosti, nicméně již v současné době máte možnost objednat si jídlo přizpůsobené vašim potřebám, například v rámci krabičkových diet.

Lepší povědomí o naší stravě

Zní to tak trochu jako ze sci-fi filmu. Avšak nic děsivého na tom není. Spíše naopak. Lidé se budou stravovat svědomitěji, což by mělo vést k tomu, že dostanou přesně ty živiny, které potřebují. To by samozřejmě mělo vést i ke snížení výskytu některých chorob, typicky těch, které souvisí s obezitou a nezdravým stravováním.

Zdroj: https://synergiczni.pl/dieta-sport/dieta-sterowana-opaska-sensoryczna

Foto: Pixabay