Sálová kopaná: Skvělý sport, na který potřebujete minimum vybavení

Fotbal

Uvažujete o tom, že byste se v letošním roce začali pořádně hýbat. Není divu, spousta lidí si dává různá předsevzetí a pohyb je bezesporu jedním z nich. Volit můžete spousty individuálních sportů, nicméně mnohdy jsou zábavnější ty kolektivní. Vždyť při nich můžete bez problémů sdílet radost, což je to nejlepší. Vyrazit pak s kamarády třeba na pivo také není k zahození. Výbornou volbu představuje sálová kopaná. Proč? Důvodů se najde hned několik.

Spousta zážitků s kamarády

Tento aspekt jsme již zmínili v úvodu článku. Stačí jen několik přátel, kteří mají obuté sálovky, a můžete vyrazit hrát. Ideální počet hráčů v různých standardně řešených halách majících rozměr hřiště pro sálovou kopanou je 10. V podstatě hrají čtyři hráči v poli a jeden brankář. Pokud jsou ještě zhruba 2 hráči na každé straně na střídání, rozhodně to není od věci, protože hra bude mít mnohem větší spád.

Vysavač

Foto: Pixabay

Hlavně v teple

Jednou z devíz sálové kopané je skutečnost, že vás jen tak nerozhází počasí. Venku může být fakticky jakkoli. Hřiště je totiž kryté a hala vytápěná. Náklady za vytápění sice postupně rostou, nicméně když se všechno rozpočítá na celé týmy, pak vás platba vyjde na úplné minimum. Mnohdy jsou o něco dražší kopačky Nikenebo jiná obuv.

Minimální vybavení

Tak s tím můžete počítat. V podstatě potřebujete pouze sálové kopačky Adidas, případně jinou značku obuvi. Ideální je pochopitelně také dres a trenýrky. Zapomenout nelze na stulpny. Stačit ale mohou delší ponožky. Jinak není od věci myslet také na rozlišovací dres. Ten se hodí prakticky vždy, pokud nemáte přesně dané týmy v určitém barevném rozlišení. Sehnat se dají nejčastěji rozlišováky v rozličných svítivých kombinacích typu fosforové zelené nebo oranžové. Týmy se tak bezpečně rozeznají a hra je ideální.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.