Antigenní testy

Rychlý test na Covid-19 neřešte v zimě venku. Výsledky mohou být zkreslené

Testování na koronavirus je nyní snad ještě aktuálnější než kdy předtím. Nyní jsou k dispozici rychlé antigenní testy. O jejich přesnosti už byla popsána spousta řádků. A není se čemu divit, někdy skutečně z tohoto pohledu pokulhávají. Přesto je důležité uvést, že antigenní testy by se měly používat v zimě vevnitř. Venkovní testování totiž přináší nepřesnosti.   

Spolehlivého výsledku v zimě nedosáhnete

Chladno dokáže dokonale zfalšovat výsledky antigenního testu na Covid-19. S touto skutečností přišla společnost nal von minden z německého Moers. Ta se orientuje na zdravotnickou techniku a zjistila, že pro provádění testu by venkovní teplota neměla spadnout pod 15 stupňů Celsia.

Testy na covid

Antigenní testy na Covid: Zdroj obrázku Pixabay.com

Testy se realizují hlavně venku

Logicky, vždyť všude se hovoří o tom, že riziko infekce je v exteriéru mnohem nižší než vevnitř. Tato myšlenka není logicky a priori špatná, nicméně kompletní sada musí mít teplotu pohybující se mezi 15 až 30 stupni Celsia. V chladnu je pomalejší celé testování a samozřejmě také vzlínání vzorku. Doba, než daný vzorek zareaguje s protilátkami rychlotestu, se prodlužuje, což není dobré.

Při správném použití je test maximálně přesný

Antigenní test NADAL(R) COVID-19 se aktuálně provádí právě při teplotách mezi 15 a 30 stupni Celsia, a to v interiéru. Studie renomované berlínské univerzitní nemocnice Charité potvrdily, že jde o vysoce kvalitní test, jehož výsledky jsou známé již po 15 minutách. Odebírá se zdravotnickým personálem. nazofaryngeální a orofaryngeální výtěr.

Antigenní testy na Covid: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *