Reflexní pásky

Reflexní pásky pro chodce: Nestojí skoro nic a mohou vám zachránit život

Ochrana vlastního zdraví je v našem zájmu a rozhodně se vyplatí na ni myslet v každém momentu. Typická je situace na silnicích. Provoz je v současnosti neskutečně hustý a chodec nemá při chůzi po vozovce při přehlédnutí řidiče žádnou šanci na jakoukoli reakci. I proto se vyplatí mít reflexní prvky, které dokážou na jeho přítomnost upozornit na obrovskou dálku. O reflexních prvcích dokonce hoří jasnou řečí i zákon.

Novela o silničním provozu mluví jasně

V únoru letošního roku došlo ke schválení novely zákona týkajícího se silničního provozu. Konkrétně se jedná o zákon 361/2000 Sb. Jeho poslání je jednoznačné. Měl by pomoct ochránit chodce na vozovce při snížené viditelnosti. Ukládá jim povinnost nosit viditelně reflexní prvky. Jestliže tedy vyrážíte mimo obec a venku je již tma, musíte nějaký reflexní prvek mít. Výbornou volbou jsou zejména reflexní pásky pro chodce, jež si představíme podrobněji.

Reflexní pásek jako efektivní ekonomické řešení

Nechcete-li se obávat pokuty v maximální výši až 2000 korun a riskovat vlastní zdraví, pořiďte si velmi jednoduché reflexní prvky. Stačí obyčejná reflexní páska pro chodce. Jednoduše si ji dáte na ruku nebo na nohu a máte postaráno o své bezpečí. Není nutné kupovat třeba drahé bundy, které jsou již reflexními prvky vybaveny. U pásek od společnosti Altima si můžete být jisti tím, že jsou skutečně kvalitní a mají potřebné vlastnosti.

Maximální viditelnost

Určitě není od věci popsat si viditelnost člověka, který má reflexní pásky. U klasického oblečení se pohybuje na naprostém minimu. Mnozí lidé si myslí, že jim pomohou baterky a odrazky. Není to pravda. S reflexní páskou vás uvidí řidič motorového vozidla při rychlost 70 km/h až na 200 metrů. Bude tak schopen bez problémů zpomalit svou jízdu a pohodlně se vám vyhnout. I proto neriskujte vlastní zdraví a reflexní pásku si pořiďte.

Zdroj náhledového obrázku: Altima.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *